obecnie
9° C
jutro
12° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

 • Konferencje śmiesznej opoz...
  3595 wyświetleń
  17 odpowiedzi
 • Prawda o WOŚP bez cenzury.
  18484 wyświetleń
  21 odpowiedzi
 • Aktualna mapa wirusa na po...
  1847 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Superior. Zawieszenie prod...
  5659 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Czego ludziom brakuje w St...
  4393 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Targ Staroci na Rozwadowsk...
  5782 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Toalety przenośne
  820 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Przytuła, jeżeli wygra odda połowę swojej diety.

17 listopada 2015 22:50, autor: zomo
Zarząd Koła Miejskiego Platformy Obywatelskiej RP wybrał Dariusza Przytułę na kandydata w wyborach uzupełniających na radnego Rady Miejskiej w Stalowej Woli. Z wykształcenia jest magistrem ekonomii, ukończył również studia podyplomowe na Politechnice Rzeszowskiej, ma duże doświadczenie samorządowe.

Pracę w Radzie Miejskiej rozpocząłem w 2006 roku i byłem jednym z młodszych radnych. Mogli mnie Państwo poznać przede wszystkim jako społecznika. Większość swojej diety radnego przez dwie kadencje przekazywałem na akcje społeczne, a także utrzymanie biura radnego, które otworzyłem dla mieszkańców. Dzięki tej inicjatywie byłem pierwszym radnym, który zawsze pozostawał w kontakcie z mieszkańcami. Zawsze reagowałem na cierpienie innych, nie wahałem się przekazać pensji radnego na pomoc umierającemu dziecku, a mój apel do pozostałych radnych o zrobienie takiego samego uczynku pozostał bez odpowiedzi. Uważam, że moją mocną stroną jest wrażliwość na kwestie społeczne. W świecie polityki zwykło się uważać, że liczy się przede wszystkim skuteczność, nawet jeśli podszyta jest cynizmem. Moja propozycja jest inna – „Polityka z ludzka twarzą”. Dlatego już teraz mogę Państwu złożyć deklarację, z której rozliczą mnie Państwo, że połowę swojej diety po wyborze na radnego będę przekazywał dla organizacji pożytku publicznego działających na terenie Gminy Stalowa Wola. Z drugiej części diety radnego, tak jak dotychczas i gdy byłem radnym, będę organizował lekcje edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego i związane z tym odblaski. Moja praca radnego, będzie w całej mierze społeczna, a wybór mnie na radnego nie będzie straconym głosem. Będę służył mieszkańcom nie tylko okręgu Nr 21, ale całej Gminie Stalowa Wola - mówi Przytuła.

Mój cel w pracy radnego: Utworzenie Budżetu Obywatelskiego w Stalowej Woli – to mieszkańcy niech decydują co chcą aby powstało w pierwszej kolejności na ich osiedlu, takie konsultacje z mieszkańcami są m.in. w Tarnobrzegu, Dębicy, Jarosławiu, Przemyślu, Rzeszowie. Będę dążył, aby w dużych galeriach handlowych powstały punkty obsługi klienta Urzędu Miasta, tak jak jest w Rzeszowie, gdzie w sobotę lub w niedzielę, mieszkańcy mogą załatwić pilne sprawy czy złożyć pisma urzędowe. Stalowowolscy seniorzy mają do dyspozycji Kartę Seniora Aktywni 60 +, która obecnie jest zaniedbana przez obecne władze, a przecież mogłaby być wizytówką naszego miasta, tak jak obecnie z powstałą Dębicką Kartą Seniora na wzór naszej stalowowolskiej. Pragnę podkreślić, że jestem autorem programu Karty Seniora, pierwszej na Podkarpaciu karty dla osób starszych. - Będę chciał realizować z diety radnego Program „Bezpieczny senior” – cykl spotkań z osobami starszymi, w tym spotkania na zaproszenie do domu, gdy osoba starsza nie może przyjść na takie spotkanie, ja jako radny przyjdę i w domu przeprowadzę szkolenie np. z zakresu obsługi komputera, pomocy przedmedycznej, ostrzec przed wyłudzeniami czy po prostu wesprzeć taką osobę rozmową. Jestem jednym z założycieli Stowarzyszenia rowerowego ROWERZYŚCI ZE STALI, które jest organizatorem Miejskiej Masy Krytycznej i lekcji edukacyjnych o bezpieczeństwie. Będę również współpracował z prezydentem miasta w obszarach istotnych dla rozwoju Naszego Miasta. Nie oznacza to jednak, że będę bezkrytycznie podchodził do wszystkich poczynań naszych władz. - dodaje Dariusz Przytuła


Komentarze czytelników (1)
 • a1a1 (4 lata, 4 miesiące temu)

  dupowłaz od butrynowej. ladnie wyglada z luckiem na tym zdjeciu