obecnie
9° C
jutro
12° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

 • Konferencje śmiesznej opoz...
  3594 wyświetleń
  17 odpowiedzi
 • Prawda o WOŚP bez cenzury.
  18483 wyświetleń
  21 odpowiedzi
 • Aktualna mapa wirusa na po...
  1840 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Superior. Zawieszenie prod...
  5657 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Czego ludziom brakuje w St...
  4391 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Targ Staroci na Rozwadowsk...
  5781 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Toalety przenośne
  820 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

VI edycja zbiórki surowców za nami

18 listopada 2015 12:31, autor: zomo
16 listopada, o godz. 10.00 w MDK odbyła się uroczystość rozdania nagród w ramach VI edycji konkursu zbiórki makulatury „Ratuj Lasy – Zbieraj Makulaturę”, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (elektrograty) oraz zbiórki plastikowych nakrętek. Cykliczną akcję organizują wspólnie: Wydział Gospodarki Odpadami UM w Stalowej Woli oraz MZK Sp. z o.o. Celem jest propagowanie działalności proekologicznej wśród dzieci i młodzieży, kreowanie prawidłowych postaw w zakresie gospodarowania odpadami (selektywna zbiórka odpadów surowcowych, recykling odpadów).

Przed cały rok szkolny dzieci i młodzież zbierają surowce wtórne, a rekordziści otrzymują cenne nagrody rzeczowe, takie jak telewizory, głośniki, książki, filmy edukacyjne, sprzęt sportowy itp. W ramach VI edycji konkursu udało się zebrać wspólnie ponad 21 ton makulatury, 3 829 kg sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz 668 kg nakrętek. Oznacza to, że razem tylko dzięki zbiórce makulatury uratowanych zostało 357 drzew. Oddana do MZK makulatura, zostaje przerobiona na zeszyty, książki i papierowe torby. A drzewa pozostaną w lesie.

W tegorocznej edycji imprezy udział wzięło 16 placówek z terenu miasta, w tym przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne, a także zespoły szkół i placówki opiekuńczo-wychowawcze. Nic więc dziwnego, że sala widowiskowa MDK wypełniła się po brzegi. Na uczestników imprezy czekała moc atrakcji. Hitem był balon, który stanął na Placu Piłsudskiego, w holu MDK dzieciaki mogły oglądać edukacyjne filmy, wygrywać gadżety w konkursach i układać edukacyjne puzzle. Część artystyczną zapewniły publiczności stalowowolskie zespoły: rockowo-metalowy oraz hip-hopowy zespół z warsztatów prowadzonych przy MDK. Oba dostarczyły wielu muzycznych emocji.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.