obecnie
-1° C
jutro
10° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

 • ekg before prescribing via...
  7 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • viagra tv commercial black...
  9 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Czego ludziom brakuje w St...
  4287 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Badanie jakości powietrza ...
  1232 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Targ Staroci na Rozwadowsk...
  5703 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Prawda o WOŚP bez cenzury.
  18410 wyświetleń
  20 odpowiedzi
 • Toalety przenośne
  767 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej w Powiecie Niżańskim

18 października 2018 17:04, autor: powiat-nisko.pl
Dnia 12 października 2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Nisku odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Do niżańskiego liceum licznie przybyli dyrektorzy, nauczyciele oraz pracownicy niżańskich szkół.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Starosta Niżański Robert Bednarz, Wicestarosta Adam Mach, Członek Zarządu Rady Powiatu Niżańskiego Józef Sroka, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Janusz Nawrocki, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Janusz Bronkiewicz, Dyrektor LO w Nisku Jerzy Stelmach, Dyrektor RCEZ w Nisku Wacław Piędel, Dyrektor ZS w Rudniku nad Sanem Edward Wołoszyn, Dyrektor ZS w Jeżowem Stanisław Haduch, Marta Szczepańska Dyrektor SOSW w Rudniku nad Sanem i Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Dorota Rabińska.

Uroczystość połączona była z wręczeniem stypendiów Starosty Niżańskiego uzdolnionym uczniom szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Niżański. Ponadto wyróżnieni zostali czterej sportowcy pochodzący z Powiatu Niżańskiego.

- Dziękuję wszystkim uczniom za wkład, który wnosicie w rozwój szkół i gratuluję wysokich osiągnięć. Jestem przekonany, że Wasza wiedza zdobyta w szkole średniej, rozwijana przez ciężką pracę, będzie owocowała w przyszłości – powiedział Starosta.

Komisja stypendialna nagrodziła 46 osób, spośród których najlepsza szóstka otrzymała stypendia w wysokości 1.000 zł. Wśród wyróżnionych uczniów znało się: 7 uczniów z RCEZ w Nisku, 22 uczniów z LO w Nisku, 4 uczniów ZS w Jeżowem oraz 4 uczniów ze SOSW w Rudniku nad Sanem.

Stypendia otrzymało również 9 uczniów z najwyższą średnią, spośród przyjętych gimnazjalistów na rok szkolny 2018/2019.

W imieniu całej społeczności niżańskiej Starosta Niżański, podziękował również wszystkim nauczycielom i pracownikom szkół za ich codzienną pracę i poświęcenie, które wkładają w obowiązki edukacyjne i wychowanie młodego pokolenia.

- Dziękuję za Wasze zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość na co dzień, za życzliwość i serdeczność, którymi niezmiennie obdarzacie uczniów. To dzięki Waszej pracy nasze szkoły są wyjątkowe. To między innymi Wam zawdzięczamy, że w naszych szkołach panuje taka niepowtarzalna atmosfera.mówił Starosta.

Dzień Edukacji Narodowej to najlepsza okazja, by wyrazić wdzięczność dla osób zaangażowanych w proces wychowawczy oraz sukcesy w realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. Nagrody Starosty Niżańskiego otrzymali nauczyciele ze szkół i placówek oświatowych:

Po wręczeniu Nagród Starosty nastąpiła kolejna ważna chwila – wręczenie Nagród Dyrektora. Nagrody Dyrektora poszczególnych otrzymali:

O artystyczną oprawę uroczystości zadbali uczniowie z RCEZ w Nisku oraz LO w Nisku.

Nagrodzonym nauczycielom i wyróżnionym uczniom gratulujemy, a wszystkim nauczycielom życzymy, by codzienne zaangażowanie i życie sprawami szkoły znalazły trwałą wdzięczność uczniów i wychowanków.

Zdjęcia: LO Nisko


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.