obecnie
14° C
jutro
11° C
djkubus
Czy obawiasz się utraty pracy przez koronawirusa?


Ostatnio na forum

 • Koronopierdolec zatacza co...
  11 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Konferencje śmiesznej opoz...
  3695 wyświetleń
  16 odpowiedzi
 • Prawda o WOŚP bez cenzury.
  18583 wyświetleń
  21 odpowiedzi
 • Aktualna mapa wirusa na po...
  2022 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Superior. Zawieszenie prod...
  5770 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Czego ludziom brakuje w St...
  4460 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Targ Staroci na Rozwadowsk...
  5851 wyświetleń
  5 odpowiedzi
Przejdź do forum

Zakończenie roku szkolnego w klasach maturalnych Powiatu Niżańskiego

7 maja 2019 16:00, autor: powiat-nisko.pl
Wraz z końcem kwietnia we wszystkich szkołach ponadpodstawowych Powiatu Niżańskiego, to jest w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, Liceum Ogólnokształcącym w Nisku, Zespole Szkół w Rudniku nad Sanem oraz Zespole Szkół w Jeżowem, odbyły się uroczyste pożegnania uczniów klas maturalnych.

Ceremonia zakończenia roku szkolnego maturzystów w Liceum Ogólnokształcącym w Nisku odbyła się w dniu 26 kwietnia br., a rozpoczęła się przekazaniem, przy dźwiękach hymnu państwowego, sztandaru przez III klasy dla klas I i II. W uroczystości uczestniczył Starosta Niżański Robert Bednarz, Dyrektor LO w Nisku Jerzy Stelmach, przedstawiciel Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Nisku Bogusław Rybczyński, przewodnicząca Rady Rodziców Grażyna Woźniak, rodzice tegorocznych maturzystów, wychowawcy i nauczyciele, oraz licznie zgromadzeni uczniowie.

Dużą grupę maturzystów pożegnano w tym samym dniu także w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Na uroczystościach tych obecny był Starosta Niżański, który pogratulował pięknej postawy uczniowskiej oraz życzył dobrych wyników na maturze. W ostatnich przygotowaniach uczniów zagrzewał w imieniu kadry nauczycielskiej szkoły Dyrektor Wacław Piędel.

Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół w Rudniku nad Sanem, zarówno dla uczniów technikum, jak i liceum ogólnokształcącego dla dorosłych, odbyło się również w piątek 26 kwietnia. Uczniów technikum pożegnał uroczyście Starosta Niżański Robert Bednarz oraz Dyrektor Szkoły Edward Wołoszyn. W uroczystościach dla maturzystów z liceum Powiat reprezentował Wicestarosta Niżański Adam Mach.

Uroczysta akademia zakończenia roku szkolnego dla tegorocznych maturzystów ZS w Jeżowem odbyła się w poniedziałek 29 kwietnia. Poprzedziła ją msza św. w kościele parafialnym pw. NNMP, odprawiona przez ks. Łukasza Malińskiego. Szkolną uroczystość związaną z zakończeniem nauki klas maturalnych zaszczycił swoją obecnością Starosta Niżański. Swoich maturzystów pożegnał i życzył sukcesów Dyrektor Szkoły Stanisław Haduch.

W swoich przemówieniach skierowanych do kończących szkoły uczniów przedstawiciele Powiatu Niżańskiego skierowali słowa gratulacji na zakończenie tego ważnego etapu w ich życiu, oraz życzyli powodzenia na maturze i w dalszym dorosłym życiu. Nie zabrakło także podziękowań dla Dyrektorów szkół i kadry pedagogicznej za wieloletnią pracę związaną z kształceniem i wychowaniem kończących szkołę uczniów.

Najważniejszą chwilą każdej uroczystości było wręczenie świadectw. Podczas uroczystych akademii maturzyści skierowali słowa podziękowań do nauczycieli i wychowawców.

W trakcie uroczystości nie zabrakło występów muzycznych i pokazów wspomnieniowych filmów.

Zdjęcia: ZS Jezowe, ZS Rudnik, LO Nisko, RCEZ Nisko.
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.