obecnie
9° C
jutro
12° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

 • Konferencje śmiesznej opoz...
  3594 wyświetleń
  17 odpowiedzi
 • Prawda o WOŚP bez cenzury.
  18483 wyświetleń
  21 odpowiedzi
 • Aktualna mapa wirusa na po...
  1841 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Superior. Zawieszenie prod...
  5657 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Czego ludziom brakuje w St...
  4391 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Targ Staroci na Rozwadowsk...
  5781 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Toalety przenośne
  820 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Współpraca samorządu i biznesu drogą do rozwoju regionalnego

2 października 2019 14:01, autor: stalowawola.pl
– Dzisiaj Stalowa Wola jest w momencie dynamicznego rozwoju. Realizujemy wiele ambitnych projektów na każdej płaszczyźnie życia, od kwestii drogowych, po kwestie edukacyjne, społeczne, środowiskowe, czy ekologiczne. Nasze ambitne spojrzenie na te sprawy, odwaga do tego, żeby realizować wszystkie projekty, wynika z siły, która płynie ze strefy gospodarczej Stalowej Woli – mówił Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli podczas konferencji zorganizowanej przez Bank Gospodarstwa Krajowego. W ubiegły czwartek spotkali się przedstawiciele rządu, samorządu i biznesu, by porozmawiać o współpracy i drogach do rozwoju regionalnego.

Konferencja „Biznes. Samorząd. Rozwój regionalny” w Stalowej Woli odbyła się w ramach cyklu konferencji pod patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego i miała na celu stworzenie miejsca do wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami lokalnych władz i biznesu.

– Myślę, że dzisiejszy temat konferencji można ułożyć w swoiste równanie: samorząd plus biznes równa się rozwój regionalny. W mojej ocenie oba elementy powodują, że możemy mówić o rozwoju danego obszaru. Samorząd bez biznesu sam nie podźwignie wielkich przedsięwzięć, które będą przez społeczeństwo wykorzystywane. Tak samo biznes – bez współpracy z samorządem, bez wzajemnych relacji i wspólnych działań również nie będzie mógł nic zrealizować – mówił wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

W podobnym tonie wypowiedział się prezydent Lucjusz Nadbereżny. – To, że samorząd miasta może tak odważnie myśleć o pewnych projektach, kreować nowe horyzonty rozwoju dla naszego miasta wynika z tego, że mamy silnego partnera w postaci biznesu, który dostarcza odpowiedni zasób podatkowy, a jednoczenie rozwija kwestie kapitału ludzkiego w naszym mieście – mówił włodarz Stalowej Woli.

Dyrektor Regionu Podkarpackiego BGK Beata Rapa przyznała, że Stalowa Wola jest sztandarowym klientem banku w województwie podkarpackim, który doskonale zna i realizuje drogę inwestycji w mieście. – Stalowa Wola jest klientem, z którym bardzo dobrze współpracujemy i aktywnie jako BGK wspieramy pomysły. To jest coś, co jest bardzo mocno wpisane w strategię naszego banku. Pomysł inwestycyjny powstaje w głowie włodarza, natomiast narzędziem do jego inwestowania jest to, co oferuje Bank Gospodarstwa Krajowego i takie myślenie jest w Stalowej Woli – powiedziała dyrektor Beata Rapa.

W spotkaniu wzięli udział m.in. Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, prezydent miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, radni, jak również przedstawiciele samorządów oraz przedsiębiorcy.


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.