obecnie
4° C
jutro
10° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

 • Czego ludziom brakuje w St...
  4352 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Targ Staroci na Rozwadowsk...
  5748 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Prawda o WOŚP bez cenzury.
  18447 wyświetleń
  20 odpowiedzi
 • Toalety przenośne
  795 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Konferencje śmiesznej opoz...
  3564 wyświetleń
  15 odpowiedzi
 • Czy są potrzebne miejskie ...
  6774 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Stal - Stalowa Wola!
  2311 wyświetleń
  6 odpowiedzi
Przejdź do forum

Detektywi w akcji!

8 października 2019 16:03, autor: MBP
Na czym polega praca detektywa? Jakie cechy charakteru powinien posiadać detektyw? Tego dowiedzieli się uczniowie klasy III PSP nr 7 na dzisiejszym spotkaniu w MBP pod hasłem „Detektywi w akcji!”.

Podczas części teoretycznej przedstawiono najbardziej poczytne serie detektywistyczne dla dzieci oraz nowości wydawnicze tego gatunku dla uczniów klas szkoły podstawowej.

Czytanie i rozwiązywanie zagadek detektywistycznych jest znakomitym pomysłem by zachęcić dzieci, nawet tych nieprzekonanych czytelników, by chętniej sięgali po książki. - Książka detektywistyczna dla dzieci powinna być napisana jak instrukcja do składania mebli z Ikei – żeby w prosty i lapidarny sposób tłumaczyła niezwykle skomplikowane rzeczy – uważa Martin Widmark, autor serii detektywistycznej „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

Słowa tego autora były kluczem do dzisiejszej prezentacji. Zagadki detektywistyczne to jedne z najlepszych propozycji dla dzieci, które za czytaniem nie przepadają. Po teorii przeszedł czas na część praktyczną - test sprawdzający, który z uczniów posiada cechy prawdziwego detektywa. By rozstrzygnąć kto ma bystre oko i umysł przygotowano rebusy, łamigłówki, zadania na spostrzegawczość i umiejętność łączenia faktów, tropienia i odczytywania śladów. By urozmaicić zajęcia uczniowie niczym prawdziwi śledczy robili kartotekę z odciskami palców, tworzyli portret pamięciowy oszusta oraz odszyfrowywali ukryte wiadomości.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.