obecnie
6° C
jutro
9° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

 • Czego ludziom brakuje w St...
  4329 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Targ Staroci na Rozwadowsk...
  5727 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Prawda o WOŚP bez cenzury.
  18433 wyświetleń
  20 odpowiedzi
 • Toalety przenośne
  785 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Konferencje śmiesznej opoz...
  3553 wyświetleń
  15 odpowiedzi
 • Czy są potrzebne miejskie ...
  6762 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Stal - Stalowa Wola!
  2302 wyświetleń
  6 odpowiedzi
Przejdź do forum

Szpital w Nisku będzie współpracował z Uniwersytetem Rzeszowskim

9 października 2019 10:00, autor: powiat-nisko.pl
W dniu 7 października 2019 r., w siedzibie Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku, odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim. Sygnatariuszami umowy byli: ze strony SPZZOZ w Nisku Dyrektor Paweł Błasiak, natomiast Uniwersytet Rzeszowski reprezentował Rektor – prof. dr hab. Sylwester Czopek.

Przy podpisywaniu umowy obecni byli: Starosta Niżański Robert Bednarz i Wicestarosta Adam Mach, zastępca Dyrektora SPZZOZ w Nisku lek. Stanisław Grzybowski oraz prof. dr hab. Marian Cholewa z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Współpraca stron obejmować będzie działalność dydaktyczną i badawczą w zakresie endoprotezoplastyki stawów, endoskopii i obrazowania medycznego oraz rozwijania kontaktów między pracownikami obu podmiotów.

Realizacja umowy obejmować będzie: udostępnienie sprzętu medycznego do wspólnych badań naukowych, prowadzenie wspólnych badań naukowych, realizowanie projektów dydaktycznych w dziedzinie wzajemnych zainteresowań, wymianę doświadczeń w zakresie kształcenia, w tym głoszenie wzajemnych wykładów, wspólne organizowanie sympozjów, seminariów i konferencji naukowych, rozwój innych form współpracy ustalonych przez obie Strony, w tym w zakresie działalności badawczej i naukowej.

Obecny na uroczystości podpisania umowy Starosta Niżański Robert Bednarz zwrócił uwagę na korzyści takiej współpracy i wzajemnego opracowania nowych kierunków rozwoju SPZZOZ w Nisku: - Wierzę, że zawarta umowa będzie początkiem istotnego wsparcia od środowiska naukowego, zmierzającego do poprawy standardów opieki zdrowotnej w Powiecie Niżańskim. Już na etapie negocjacji postanowień umowy, przedstawiciele Uniwersytetu Rzeszowskiego przedstawili nowoczesne rozwiązania medyczne bardzo rozwojowe dla jakości świadczonych przez Szpital w Nisku usług zdrowotnych. Korzystnie rokują zarówno te działania, które zostaną podjęte tuż po zawarciu umowy, jak i te długofalowe, które wymagają stopniowego wdrożenia nowych technologii w szpitalu, oraz współpracy i zaangażowania wielu osób, zarówno z obu stron umowy, jak i ze strony podmiotu tworzącego.
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.