obecnie
1° C
jutro
9° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

 • Czego ludziom brakuje w St...
  4328 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Targ Staroci na Rozwadowsk...
  5725 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Prawda o WOŚP bez cenzury.
  18433 wyświetleń
  20 odpowiedzi
 • Toalety przenośne
  785 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Konferencje śmiesznej opoz...
  3553 wyświetleń
  15 odpowiedzi
 • Czy są potrzebne miejskie ...
  6762 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Stal - Stalowa Wola!
  2301 wyświetleń
  6 odpowiedzi
Przejdź do forum

„NAJEŻONA PIONA” po raz piąty

9 października 2019 10:00, autor: powiat-nisko.pl
W sobotę 5 października 2019 r. odbyła się już piąta jubileuszowa edycja biegu na 5 km „NAJEŻONA PIONA”. Bieg odbył się nad zalewem „Przystań” w Jeżowem a jego organizatorem był Jeżowski Klub Biegowy „KLUB MATIEGO”, wspierany przez Stowarzyszenie „Kobiety z Pasją” oraz Uczniowski Klub Sportowy Jeżowe Centrum. Impreza biegowa, bardzo profesjonalnie przygotowana i przeprowadzona, odbyła się podczas pikniku rodzinnego „Pożegnanie Lata”.

W tym roku po raz pierwszy bieg odbył się z profesjonalnym pomiarem czasu. Wzięło w nim udział 62 zawodników, nie tylko z Powiatu Niżańskiego, ale także z Dębicy, Stalowej Woli, Nowej Sarzyny, Rzeszowa oraz innych okolicznych miejscowości. Najsilniejszą grupę stanowili biegacze z gminy Jeżowe.

Nad biegiem patronat sprawował Starosta Niżański Robert Bednarz. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc puchary, ufundowane m. in. przez Powiat Niżański, które biegaczom wręczał Starosta Niżański.

Miejsce pierwsze w kategorii kobiet zajęła Barbara Zając z Niska, miejsce drugie Barbara Skrzypczak ze Stalowej Woli, a miejsce trzecie Klaudia Dębiak z Jeżowego.

W kategorii mężczyzn miejsce pierwsze zajął Robert Jargiło z Jastkowic, miejsce drugie Zbigniew Moskal z Niska, a miejsce trzecie Dominik Tutka z Biłgoraja.

Organizatorom biegu, propagującym w ten sposób zdrowy styl życia, należą się słowa uznania i oby było więcej takich imprez w naszym regionie.

Była to bardzo udana impreza, zorganizowana już po raz piąty, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez biegowych naszego regionu.

Zdjęcia: Mateusz Wilczyński
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.