Nowości

 Bibliotekarskie warsztaty

22 października w naszej MBP odbyły się warsztaty dla bibliotekarzy z powiatu stalowowolskiego pod nazwą „Biblioteka/rz z pomysłami”. W jego trakcie bibliotekarze inspirowali się wzajemnie, szukali kreatywnych pomysłów na zainteresowanie książkami i podnoszenie poziomu czytelnictwa ew własnych bibliotekach. Poruszano także wyzwania, którym biblioteki starają się sprostać aby pozostać atrakcyjnymi instytucjami kultury.

Warsztaty w ramach stypendium MKiDN, prowadziła Karolina Suska, bibliotekarka, edukatorka, dyrektor Gminnej Biblioteki i Domu Kultury w Łaziskach. W 2016 r. została laureatką ogólnopolskiego stypendium im. Olgi Rok w kategorii bibliotek z mniejszych miejscowości. W tym samym roku społeczność lokalna przyznała jej tytuł Człowieka Roku Powiatu Opolskiego. Zdobyła również tytuł Aktywnej Kobiety Lubelszczyzny w kategorii inicjatyw społecznych. Karolina Suska wyznaje zasadę, że biblioteka powinna być miejscem spotkań dla społeczności lokalnej, co przekłada się na różnorodność działań oferowanym użytkownikom biblioteki.

Dziękujemy pani Karolinie za niezwykłą otwartość, podzielenie się z naszymi bibliotekarzami swoją wiedzą, doświadczeniem i życzymy dalszych sukcesów.

 

/MBP Stalowa Wola


26-10-2020 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność