Nowości

Biblioteka Główna czynna od 7 maja, Filie od 11 maja

Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli wznawia pracę. Biblioteka Główna, przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 zostanie otwarta w czwartek, 7 maja. Nieco później, w poniedziałek, 11 maja – uruchomione zostaną biblioteczne filie. Przypomnijmy, że Biblioteka Główna będzie obsługiwać Czytelników od poniedziałku do piątku w godz. 9 - 18, a filie od poniedziałku do piątku w godz. 10 - 17. W soboty wszystkie placówki biblioteczne będą nieczynne.

Co jeszcze musimy wiedzieć udając się do biblioteki? W siedzibie głównej przy ul. ks. J. Popiełuszki książki i audiobooki oddamy w jednym miejscu, zaraz przy wejściu, po prawej stronie. Nie będzie możliwości oddania książek bezpośrednio w wypożyczalniach. Tam jedynie wypożyczymy wybrane przez siebie pozycje. W jednym czasie w Bibliotece Głównej będzie mogło przebywać maksymalnie 6 Czytelników. W filiach Czytelnicy będą wchodzić do placówek pojedynczo.

Po analizie wcześniejszych zamierzeń, postanowiono, że aby nie wydłużać czasu obsługi i kolejek przed placówkami, nie będzie możliwości zamawiania książek przez telefon. Zamówienia na wybrane pozycje można składać jedynie przez pocztę elektroniczną, maksymalnie 5 pozycji.

W MBP nie będą funkcjonowały czytelnie czasopism i czytelnie internetowe. Nie będzie wypożyczana prasa i czasopisma, a książki z zasobów czytelnianych będą udostępniane na zasadach normalnych wypożyczeń po uprzednim e-mailowym ich zamówieniu. Nie będzie można „buszować” pomiędzy półkami w poszukiwaniu ciekawych książek, najlepiej zdajmy się na polecenie bibliotekarki lub sprawdźmy recenzję w Internecie i poprośmy o wcześniej wybraną książkę lub audiobook. Warto zrobić sobie listę kilku książek, które chcemy wypożyczyć.

- Ze względu na te zmiany, wydłuży się obsługa pojedynczego czytelnika, prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość – apeluje dyrektor stalowowolskiej biblioteki Ewa Biały.

Zwrócone książki i audiobooki przejdą kwarantannę. Dopiero po tym czasie będzie możliwe ich wypożyczenie kolejnym osobom. Czytelnicy powinni być przygotowani na to, że w celu zdezynfekowania pomieszczenia, w którym przebywają użytkownicy biblioteki (drzwi, klamek, podłogi), co 2 godziny na 10 minut zostanie zawieszona możliwość wypożyczania.

Pamiętajmy również, że w MBP nie będzie również można: organizować żadnych imprez, spotkań autorskich, korzystać z korytarzy biblioteki np. jako przestrzeni do nauki oraz skorzystać z usługi ksero oraz wydrukowania dokumentu.

 

/MBP Stalowa Wola

06-05-2020 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność