Nowości

Imię dla edukacyjnego robocika wybrane!

Stalek – tak został nazwany robot edukacyjny Photon, który Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli otrzymała jako nagrodę za inicjatywy zorganizowane z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Imię wybierali czytelnicy biblioteki przez Facebooka.

Głosowano przez kilkanaście dni – do końca maja. Po tym terminie bibliotekarze orzekli, że „Stalek” nazwa zaproponowana przez panią Marię Regułę będzie imieniem dla bibliotecznego robocika. W środę, 3 czerwca pani Maria zjawiła się w naszej bibliotece po odbiór nagrody. Elektroniczne frisbee grające muzykę z naszego telefonu wręczyła naszej czytelniczce Ewa Biały, dyrektor stalowowolskiej MBP. Z urządzenia z pewnością ucieszą się córki pani Marii, które na dworze będą mogły bawić się ciekawym gadżetem.

- Robot trafił do MBP kilka tygodni temu, bibliotekarze właśnie uczą Stalka nowych rzeczy, programują i przygotowują do edukacyjnych zajęć z młodymi Czytelnikami. Mamy nadzieję, że te nastąpią już wkrótce po zniesieniu epidemicznych obostrzeń – mówią pracownicy stalowowolskiej biblioteki.


03-06-2020 admin

Dodaj komentarz

Test 336x280 - podstrony

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność