Nowości

MBP wznawia działalność

Od poniedziałku, 30 listopada Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli przywraca częściowo usługi biblioteczne. Biblioteka Główna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 18:00, a filie biblioteczne - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.
Odwiedzając biblioteczne placówki na terenie miasta, użytkownicy zobowiązani są do przestrzegania kilku zasad sanitarnych: zakrycia ust i nosa, dezynfekcji dłoni, zachowania bezpiecznej odległości od innych osób. Czytelnikom biblioteka umożliwia wypożyczanie książek bez wolnego dostępu do półek. Czytelnie prasy będą nieczynne, nie będzie można korzystać z komputerów czy usług ksero.
W siedzibie głównej, przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 książki i audiobooki oddamy w jednym miejscu, zaraz przy wejściu, po prawej stronie. Nie będzie możliwości oddania książek bezpośrednio w wypożyczalniach. Tam jedynie wypożyczymy wybrane przez siebie pozycje. W filiach Czytelnicy będą obsługiwani pojedynczo, bez możliwości wejścia do placówek.
MBP informuje, iż rezerwacje książek i audiobooków przez katalog biblioteczny online, będą możliwe czy telefonicznie będzie możliwe dopiero od wtorku, 1 grudnia.
- Uprzejmie prosimy o dostosowanie się do wymienionych zasad korzystania z naszych placówek. Dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość – apelują bibliotekarze.
Mieszkańcy Stalowej Woli, wbrew ogólnokrajowym tendencjom, to miłośnicy literatury. Na wieść, że czasowo biblioteka zawiesi działalność, w ostatnie 3 dni jej funkcjonowania pożyczyli 8202 książki i audiobooki, a 5 bibliotecznych placówek odwiedziło w tym czasie 2238 osób.


27-11-2020 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność