Nowości

Ogólnopolska Noc Bibliotek na żywo 10 października w MBP

Wielkimi krokami zbliża się VI edycja Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, której hasło brzmi „Klimat na czytanie”. Jakie atrakcje przygotowaliśmy dla naszych czytelników 10 października 2020 r. w Bibliotece Głównej? Wystartujemy o 17:00 spotkaniem autorskim z Julią Wizowską, w sali konferencyjnej na II piętrze. Babka od śmieci, jak sama o sobie mówi, na blogu https://www.nanowosmieci.pl/ rozwiewa mity na temat segregacji odpadów, prezentuje zalety upcyklingowych przeróbek, inspiruje do ograniczania ilości śmieci. Produkujemy ich dużo, zdecydowanie za dużo… Blogerka jest autorką książki “Nie śmieci” oraz współautorką kilku książek reportażowych i poradnikowych.
Po spotkaniu zapraszamy na warsztaty woskowijek, które poprowadzi sama Julia Wizowska. Woskowijka to nic innego, jak ręcznie wykonane opakowania do przechowywania kanapek, przekąsek, warzyw, owoców i innych produktów spożywczych. Co ciekawe, można ich używać wielokrotnie, żywność zachowa przy tym świeżość na dłużej. Na warsztaty obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona. Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały.
Zachęcamy również uczestników Nocy Bibliotek do literackiej zabawy, polegającej na ubraniu w jesienne liście naszego ekologiczno-bibliotecznego drzewka. Prosimy czytelników o wpisywanie na papierowych liściach (dostępnych przy drzewku, na parterze siedziby głównej) cytatów, złotych myśli, ciekawych powiedzeń z literatury. Będzie również dostępna wystawa książek i audiobooków, podejmujących problematykę ekologii.
Główny organizator akcji (Centrum Edukacji Obywatelskiej), podkreśla, iż pod tegorocznym hasłem kryją się dwa przesłania. Pierwsze zakłada, że jest to dobry czas na czytanie w czasie ograniczonych możliwości udziału w innych formach kultury i życia społecznego, a zarazem szansa na znalezienie w lekturze wsparcia i rozrywki. Drugie podkreśla, iż wypożyczanie i dzielenie się zasobami – książkami, wiedzą, umiejętnościami w przyjaznej przestrzeni wspólnej, jaką jest biblioteka, jest sposobem na dbanie o dobrostan ludzi i planety oraz ochronę klimatu.
Zapraszamy po bezpłatne wejściówki do Biblioteki Głównej, ul. Popiełuszki 10.


02-10-2020 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność