Nowości

Podsumowujemy Tydzień Bibliotek 2020 w stalowowolskiej MBP

W piątek, 15 maja stalowowolska MBP kończy ogólnopolską akcję - Tydzień Bibliotek, który w tym roku odbył się po raz XVII. Pierwszy raz w historii tego wydarzenia, wszystkie działania w całej Polsce, także w Stalowej Woli, zostały przeniesione do sieci.

W czasie tygodniowego święta czytelnictwa i książek pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece” Miejska Biblioteka Publiczna zaproponowała swoim Czytelnikom materiały video, na których znaleźć można było m.in. głośne czytanie dzieciom, warsztaty plastyczne, czy przegląd książek kulinarnych. Ogłoszono także konkurs dla dzieci i młodzieży (trwa do 10 czerwca), zaproponowano literacką wykreślankę dla dorosłych w aplikacji LearningApps oraz 5 wyzwań czytelniczych. - Dziękujemy za wszystkie propozycje książek do przeczytania, które pojawiły się na naszym facebookowym profilu. Stworzyliśmy z nich specjalne „czytelnicze menu” i zachęcamy do skorzystania – podsumowują stalowowolscy bibliotekarze. – Dziękujemy również za wszystkie życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza, który co roku rozpoczyna tygodniową literacką fetę w bibliotekach. Miejmy nadzieję, iż w przyszłym roku będziemy mogli spotkać się w realnym świecie, bo nic tak nie buduje społeczności literackiej, jak bezpośrednie dyskusje o książkach, warsztaty z bibliotekarzami i pełne dziecięcej ekspresji zajęcia edukacyjne.

MBP zaprasza do swoich placówek po książki i audiobooki. Skorzystajmy, bo mimo niełatwej sytuacji epidemicznej, nie dajemy leniuchować wyobraźni. Zbiory biblioteczne były, są i będą nieocenionym przyjacielem człowieka.


15-05-2020 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność