Nowości

Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską - online

Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza dzieci, młodzież i rodziców na spotkanie autorskie online z Barbarą Kosmowską. Odbędzie się ono 7 grudnia 2020 r. o godz. 17:00. Wydarzenie będzie miało charakter otwarty, zostanie udostępnione na profilu Facebook i stronie internetowej biblioteki.
Barbara Kosmowska jest polską pisarką, która w swoim dorobku literackim posiada zarówno książki napisane z przeznaczeniem dla dzieci, jak i dorosłych. Trzykrotna laureatka Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, otrzymała także nagrody „Książka Przyjazna Dziecku” i „Żółta Ciżemka”. „Pozłacanej rybce” Polska Sekcja IBBY przyznała tytuł Książki Roku 2007, a „Buba” zajęła pierwsze miejsce w konkursie „Uwierz w siłę wyobraźni”.
Pisarka aktualnie współpracuje z czasopismem specjalistycznym „Guliwer”, poświęconym literaturze dziecięcej i młodzieżowej. W 2015 roku kwartalnik ten za całokształt twórczości przyznał autorce statuetkę „Guliwer w krainie liliputów”. Barbara Kosmowska, oprócz pisarstwem i pracą naukową trudni się również tworzeniem słuchowisk dla dzieci i młodzieży.
Spotkanie online zostało zorganizowane w ramach zadania „Biblioteczne teatralia z wartościami w tle”, w programie „Partnerstwo dla książki 2020”, dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury, pod honorowym patronatem Lucjusza Nadbereżnego Prezydenta Miasta Stalowej Woli.


01-12-2020 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność