Nowości

Szacunek w literaturze i w życiu

Traktowanie innych ludzi z szacunkiem jest jedną z najważniejszych cech kulturalnego człowieka. Szacunek możemy wyrazić na wiele sposobów i nigdy nie wolno zapominać, że każdy ma prawo własnej opinii, przekonań, zwyczajów i tradycji, a nawet sposobu ubierania się, jeśli nie obraża to uczuć innych ludzi. Wszystkim młodym Czytelnikom, którzy chcieliby zainspirować się literaturą o szacunku, Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli przedstawia ciekawą prezentację. I zaznacza jedocześnie, iż książek na ten temat jest dużo, dużo więcej…Wystarczy tylko skorzystać ze zbiorów MBP. Dzieci i młodzież mają w tym względzie również wiele do powiedzenia. Zachęcamy do wysłuchania wypowiedzi Adriana, Julki, Seweryna, Mileny, Igi oraz Kasi. Młodym mieszkańcom Stalowej Woli serdecznie dziękujemy!
MBP zaprasza również na warsztaty papierowych masek, które można wykorzystać w domowym przedstawieniu. Do ich wykonania wystarczy papier, włóczka, flamastry, klej, kolorowy papier (opcjonalnie filc), drewniany patyk. Bibliotekarze przygotowali również przedstawienie, na podstawie opowiadania Pawła Beręsewicza „O szacunku, czyli udko z kurczaka” ze zbioru „12 opowieści. Polscy autorzy o wartościach dla dzieci”.
Działanie zostało zrealizowane w ramach zadania „Biblioteczne teatralia z wartościami w tle” dofinansowanego ze środków MKiDN z Funduszu Promocji Kultury pod honorowym patronatem Lucjusza Nadbereżnego Prezydenta Miasta Stalowa Wola.


17-12-2020 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność