Niżańscy funkcjonariusze oraz policyjny pies Lakmus odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Cholewianej Górze. W trakcie spotkania, funkcjonariusze rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa na drodze, bezpiecznego korzystania z Internetu oraz zagrożeniach, z jakimi mogą się spotkać i co należy zrobić w przypadku ataku psa.

Wczoraj, uczniowie ze szkoły podstawowej w Cholewianej Górze mieli niecodzienną wizytę. Odwiedzili ich niżańska profilakltyk - mł. asp. Iwona Jarosz oraz mł. asp. Damian Żak przewodnik z psem Lakmusem, który wywołał ogromne poruszenie wśród dzieci i młodzieży.

Policjant opowiedział zgromadzonym jak należy się zachować w kontakcie z agresywnym psem, a także jakich zachowań psy nie lubią i czego nie robić, by ich nie prowokować. Przewodnik psa opowiedział również o specyfice pracy policyjnych psów.

Ponadto policjantka zajmująca się profilaktyką w niżańskiej komendzie, poruszyła kwestie wynikające z programu "Ostrożnie pies". Nie zabrakło również dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym - w drodze do i ze szkoły. Jak zawsze, wspólna dyskusja dotyczyła również tematów z zakresu odpowiedzialności młodych ludzi za niewłaściwe zachowania oraz zasad bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Uczniowie wysłuchali jak ważne są odblaski zwłaszcza o tej porze roku. Na koniec spotkania rozdane zostały uczniom elementy odblaskowe.

Dzieci były bardzo podekscytowane wizytą tak niecodziennego gościa w ich szkole i aktywnie włączały się w prowadzone zajęcia.

 

/KPP Nisko


Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność