„WSPÓLNIE PRZECIWKO OSZUSTOM”

Oszuści cały czas są aktywni i próbują różnych metod na wzbogacenie się. Dzwoniąc do seniorów, usiłują wyłudzić od nich pieniądze. Ich ofiarami padają również młode osoby, które czasami tracą swoje oszczędności. W ostatnim czasie policja odnotowała wzrost liczby przestępstw wykorzystujących nowe technologie oraz sposoby komunikowania się. W dalszym ciągu wykorzystywana jest metoda „na wnuczka” i „na policjanta”.

Mając na uwadze potrzebę podnoszenia bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu, stalowowolska policja wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Stalowej Woli włączyła się w kampanię społeczną przygotowaną przez Komendę Miejską Policji w Rzeszowie przy udziale Urzędu Miasta Rzeszów pod nazwą „Wspólnie przeciwko oszustom”. W ramach tej kampanii przygotowane zostały spoty filmowe i radiowe zawierające krótkie scenki ilustrujące metody działania oszustów oraz ostrzeżenia przed przestępstwami.

Aby dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, dzielnicowi stalowowolskiej komendy i posterunków policji dostarczą ulotki do lokalnych parafii, gdzie będą dostępne dla uczestników nabożeństw. Materiały te będą wyłożone w przychodniach zdrowia i punktach szczepień. Ulotki trafią do miejskich ośrodków pomocy społecznej, stowarzyszeń seniorów, dostępne będą również w budynku starostwa powiatowego, komendy policji i podległych posterunkach.

 

/KPP Stalowa Wola

08-12-2021 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność