POLICJANCI SPRAWDZAJĄ MIEJSCA PRZEBYWANIA BEZDOMNYCH

Coraz niższe temperatury powietrza w ciągu dnia i w nocy, stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób przebywających na zewnątrz. Policjanci wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli kontrolują miejsca, w których przebywają bezdomni.

Jak co roku w okresie jesienno-zimowym stalowowolscy policjanci prowadzą wzmożone kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. Mundurowi sprawdzają opuszczone budynki, altany działkowe, czy parki. Za każdym razem, w przypadku napotkania osoby bezdomnej, sprawdzany jest jej ogólny stan zdrowia, a w przypadku zauważenia zagrożenia dla życia lub zdrowia, wzywana jest pomoc medyczna. Osoby zachęcane są również do skorzystania z możliwości schronienia w noclegowniach, niestety zwykle mundurowi słyszą odmowę skorzystania z tej pomocy. Podczas patroli funkcjonariusze zwracają również uwagę na osoby, które mogą być pod wpływem alkoholu i znajdować się w okolicznościach zagrażających ich życiu.

W ubiegłym tygodniu wspólne patrole prowadzone były z pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli.

Apelujemy  do mieszkańców, aby reagowali na widok osoby bezdomnej, leżącej, nietrzeźwej – dla takich osób niska temperatura może okazać się śmiertelnie niebezpieczna. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie (tel. 112, 997, 986).

 

/KPP Stalowa Wola

03-12-2020 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność