POLICJANTKA NA SPOTKANIU Z UCZNIAMI W GROBLACH

Funkcjonariuszka zajmująca się zagadnieniami profilaktycznymi w niżańskiej komendzie uczestniczyła w spotkaniach z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Groblach. Spotkanie z młodszymi klasami prowadzone było w ramach akcji pn. "Bezpieczeństwo - pierwsza klasa". Tematami zajęć poruszanych z klasami starszymi była agresja i przemoc rówieśnicza oraz cyberzagrożenia.

W trakcie prowadzonych spotkań w klasach I-III st. sierż. Katarzyna Pracało zwracała uwagę, jak prawidłowo korzystać z drogi i co trzeba zrobić, aby bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych. Dzieci otrzymały również wskazówki, jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia oraz jak należy się zachować dzwoniąc na numer alarmowy 112. Mówiła również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu i bezpiecznego korzystania z Internetu.

W klasach IV-VIII policjantka omówiła, czym jest hejt i mowa nienawiści oraz jak reagować, gdy uczniowie spotkają się z agresją w Internecie, szkole czy na ulicy. Negatywne i agresywne komentarze oraz wrogość ze strony innych, pozornie anonimowych osób w Internecie mogą dotknąć każdego.

Na zajęciach młodzież zdobywa wiedzę z zakresu i rodzaju zagrożeń występujących w trakcie korzystania z Internetu, jak również konsekwencji prawnych wykorzystywania sieci internetowej niezgodnie z prawem, takich jak przemoc słowna, publikowanie nieprawdziwych informacji czy wizerunku osoby bez jej zgody.

 

/KPP Nisko

19-11-2021 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność