POMAGAJMY OSOBOM BEZDOMNYM, NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA ICH LOS

Jesień i zima to trudny czas dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Wraz ze spadkiem temperatur pojawia się duże ryzyko wychłodzenia organizmu. Jak co roku policjanci podejmują działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z tego powodu. Policjanci apelują aby nie przechodzić obojętnie obok ludzi, którzy mogą potrzebować pomocy, często aby uratować komuś życie wystarczy zadzwonić pod nr 112.

Po okresie ciepłej jesieni nastały pierwsze chłodne noce, podczas których temperatura spada poniżej zera. Policjanci przypominają, że najbardziej narażoną na wychłodzenie grupą są ludzie bezdomni i nieporadni życiowo, a także osoby pod wpływem alkoholu. Jeżeli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka, nie przechodźmy obok niego bez reakcji. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

Pamiętajmy też o osobach starszych, samotnych, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy potrzebuje naszej pomocy. Należy pamiętać, że są ośrodki i placówki, w których taka osoba otrzyma opiekę i będzie bezpieczna. Mundurowi informują ośrodki pomocy społecznej o osobach, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą stać się potencjalnymi ofiarami na skutek wychłodzenia organizmu.

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

 

/KPP Stalowa Wola

25-11-2021 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność