SZKOLENIE O HANDLU LUDŹMI Z FUNDACJĄ „LA STRADA”

Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej z komendy w Stalowej Woli uczestniczyli w szkoleniu. Zostało ono organizowane przez wice prezesa Fundacji „La Strada” Joannę Garnier

Tematem spotkania pod nazwą „Prezentacja narzędzi profilaktycznych”, które odbyło się w formie on-line, była problematyka z zakresu handlu ludźmi. Poruszono również zagadnienie dotyczące zagrożeń jakie niesie za sobą migracja zarobkowa. W spotkaniu wzięli udział pedagodzy z terenu powiatu stalowowolskiego. Podczas szkolenia przybliżona została zasada działania aplikacja „SAFE”,  w której znajdują się przydatne informacje na temat bezpiecznego podróżowania i pracy za granicą oraz lista kontaktów do wykorzystania w razie problemów. Aplikację przygotowano w celach profilaktyczno-edukacyjnych z przeznaczeniem głównie dla  osób młodych. 

Ponadto o prawach  pracowników sezonowych na terenie naszego kraju, ale również poza nim, rozmawiano podczas kampanii informacyjnej pn. „Prawa przez cały rok”, która zorganizowana była wspólnie z Okręgowym Inspektoratem Pracy z Rzeszowa. W punkcie informacyjnym, przy Urzędzie Miasta w Stalowej Woli, można było uzyskać informacje o prawach pracowniczych. Stalowowolscy funkcjonariusze przekazywali materiały profilaktyczne oraz informowali o zagrożeniach podczas zagranicznych wyjazdów zarobkowych.

 

/KPP Stalowa Wola

01-10-2021 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność