UCZESTNICY WAKACYJNEJ PÓŁKOLONII ODWIEDZILI NIŻAŃSKĄ KOMENDĘ

Policjanci z Niska gościli wczoraj dzieci uczestniczące w półkolonii. Najmłodsi mieli okazję dowiedzieć się, jak pracują policjanci różnych pionów oraz zwiedzić pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Spotkanie było przede wszystkim okazją do tego, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas wakacji.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nisku gościli wczoraj dzieci uczestniczące w półkolonii zorganizowanej prze szkołę językową JB. W trakcie wycieczki po komendzie, najmłodsi zobaczyli stanowisko dyżurnego policji oraz odwiedzili każdy wydział, w którym pracują policjanci.

Spotkanie było okazją do przypomnienia dzieciom, jak bezpiecznie spędzać wakacje, zwłaszcza nad wodą oraz jak zachować się w stosunku do osób obcych. Najmłodsi zwiedzili pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz mogli przyjrzeć się codziennej pracy policjantów. Niemałą atrakcją okazała się również wizyta w policyjnym magazynie, w którym dzieci mogły przymierzyć kamizelki ochronne, kaski oraz zobaczyć z bliska sprzęt wykorzystywany przez policjantów do zabezpieczeń imprez masowych.

Dzieci miały również okazję wsiąść do radiowozu i zobaczyć wyposażenie używane przez policjantów podczas codziennej służby. Spotkanie było doskonałą okazją do utrwalenia podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wakacji, a przypominać im o tym będą rozdane broszury dotyczące zasad bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie. Ponadto, dzieci otrzymały od policjantek słodkie upominki oraz smycze i elementy odblaksowe.

W podziękowaniu za wizytę funkcjonariusze otrzymali od dzieci piękne laurki.

 

/KPP Nisko


Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność