Uważajmy na oszustów

Stalowowolska Policja ponownie ostrzega przed oszustami. Pomimo licznych komunikatów i ostrzeżeń, w miniony piątek kolejna mieszkanka Stalowej Woli padła ofiarą oszustów. 75-latka straciła blisko 4 tys. złotych i biżuterię. Spakowane pieniądze i kosztowności wyrzuciła przez okno mieszkania.

W miniony piątek do 75-letniej mieszkanki Stalowej Woli zadzwonił mężczyzna. Z rozmowy wynikało, że jest policjantem i bierze udział w akcji policyjnej, zmierzającej do zatrzymania oszustów. Mężczyzna poprosił kobietę o spakowanie pieniędzy i biżuterii, które posiada w domu, a następnie wyrzucenie ich przez okno mieszkania. 75-latka zrobiła dokłądnie to o co prosił. O całej sytuacji powiadomiła stalowowolską policję dopiero następnego dnia.

To kolejny przypadek oszustwa odnotowany na terenie Stalowej Woli w ubiegłym tygodniu. Kilka dni wcześniej ofiarą oszustów padła 87-latka, która straciła pieniądze w kwocie 15 tys. złotych. O tym zdarzeniu pisaliśmy tutaj.

Przypominamy:

Aby nie stać się ofiarą oszusta działającego metodą "na wnuczka” czy „na policjanta”:

  • stosuj zawszę zasadę ograniczonego zaufania,
  • nigdy pochopnie nie przekazuj pieniędzy osobom podającym się za krewnych,
  • funkcjonariusze instytucji państwowych nigdy nie informują o prowadzonych akcjach, ani nie proszą o przekazanie im jakichkolwiek pieniędzy,
  • jeżeli ktoś zadzwoni do Ciebie z prośbą o przekazanie mu pieniędzy, należy skontaktować się z policją na nr alarmowy 112, lub udać się do najbliżej jednostki policji.

/KPP Stalowa Wola

26-10-2020 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność