BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Dążąc do zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w drodze do i ze szkoły, stalowowolska Policja, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, przeprowadzi wzmożone działania profilaktyczno-edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach akcji, policjanci przez pierwsze dni szkoły intensywniej kontrolują ich okolice. Dodatkowo przez cały wrzesień, funkcjonariusze będą prowadzić spotkania i prelekcje z dziećmi i młodzieżą szkolną, ukierunkowane głównie na profilaktykę i edukację bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

POLICJANCI NA XXI DOŻYNKI WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

Wczoraj policjanci uczestniczyli w XXI Dożynkach Województwa Podkarpackiego w Ulanowie. Rolnicy, przedsiębiorcy, włodarze miast i gmin, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz zaproszeni goście obchodzili Wojewódzkie Święto Zbioru Plonów.

W dożynkach, które odbyły się na stadionie sportowym w Ulanowie uczestniczyli również niżańscy policjanci, którzy mieli tam swoje stoisko profilaktyczne. Dzieciom rozdawano maskotki, smycze, broszurki oraz opaski odblaskowe. Korzystając z okazji funkcjonariusze mówili o tym, jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych, zwłaszcza poza obszarem zabudowanym i jak wielką rolę odgrywają odblaski, które niejednokrotnie ratują ludzkie życie.

Policjanci zaprezentowali najmłodszym uczestnikom sprzęt policyjny, który cieszył się dużym zainteresowaniem. W trakcie prowadzonych rozmów, zwłaszcza z najmłodszymi przypominano o akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Mundurowi zwracali uwagę, jak prawidłowo korzystać z drogi i co trzeba zrobić, aby bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych. Dzieci otrzymały również wskazówki, jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia oraz jak należy się zachować dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Dorośli uczestnicy spotkania mogli porozmawiać z dzielnicowym, na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz lokalnie zdiagnozowanych problemach. Na stoisku nie zabrakło słodkiego poczęstunku jak również licznych ulotek czy broszur o tematyce prewencyjno – profilaktycznej.

 

/KPP Nisko

SAMOWOLNIE ODDALIŁ SIĘ ZE SZPITALA - ZNALEŹLI GO POLICJANCI

Niżańscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie ze szpitala w Nisku o samowolnym oddaleniu się pacjenta z izby przyjęć. Dzięki błyskawicznej reakcji mundurowych, mężczyzna został odnaleziony i przekazany pod opiekę personelu medycznego.

W miniony piątek wieczorem pielęgniarka ze szpitala w Nisku, powiadomiła o samowolnym oddaleniu się 73-letniego pacjenta z izby przyjęć. Niżańscy funkcjonariusze natychmiast udali się w rejon szpitala celem odnalezienia mężczyzny. Policjanci otrzymali od personelu medycznego dodatkową informację, że znajdował się on w stanie upojenia alkoholowego. Robiło się coraz chłodniej, co było dla mężczyzny dodatkowym zagrożeniem.

Na szczęście policjanci szybko odnaleźli pacjenta w rejonie okolicznych parkingów. Mężczyzna został odprowadzony przez funkcjonariuszy do szpitala, gdzie trafił pod opiekę personelu medycznego.

 

/KPP Nisko

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność