Nowości

Dostęp do prasy i półek z książkami – od 4 maja w MBP

Od wtorku, pierwszego dnia po majowych świętach, Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli otwiera szerzej swoje drzwi dla czytelników i przywraca kolejne usługi biblioteczne, wcześniej niedostępne. Odwiedzając placówki MBP na terenie miasta czytelnicy nadal są zobowiązani do przestrzegania kilku zasad sanitarnych: zakrycia ust i nosa, dezynfekcji dłoni, zachowania bezpiecznej odległości od innych osób.
- Miłośnicy literatury zyskają m.in. wolny dostęp do bibliotecznych półek. Otwieramy dostęp do prasy. W czytelniach obowiązywać będą własne maseczki i jednorazowe rękawiczki. Maksymalny czas przebywania w czytelniach wynosi 45 minut. Nie wypożyczamy prasy do domu. Czytelnikom umożliwimy też przeglądanie oraz wypożyczanie książek lub audiobooków w wolnym dostępie do półek, przy maksymalnym czasie przebywania w wypożyczalniach do 30 minut – potwierdzają bibliotekarze.
Od 4 maja MBP umożliwia też dostęp do czytelń internetowych. W siedzibie głównej można skorzystać z komputerów w godz. 10:00–17:00, natomiast w filiach bibliotecznych od 10:00 do 16:00. Rezerwacje książek i audiobooków przez katalog biblioteczny online, będą możliwe jak do tej pory – od poniedziałku do piątku w godz. 18:00-8:00, a w soboty, niedziele i święta – całodobowo.
Użytkownicy mogą także korzystać z usługi ksero i wydruku dokumentów, oczywiście z zachowaniem reguł sanitarnych. We wszystkich placówkach obowiązują dwie przerwy na dezynfekcję: w godz. 11:40-12:00 oraz 14:40-15:00. Biblioteka Główna nie będzie prowadziła nadal wypożyczeń samoobsługowych, nie udostępniała gier planszowych oraz konsoli XBOX. Wszyscy chętni, będą zaś mogli korzystać z cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.
– Uprzejmie prosimy o dostosowanie się do wymienionych zasad korzystania z naszych placówek. Dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość – apelują bibliotekarze ze stalowowolskiej książnicy. Biblioteka Główna będzie czynna jak dotychczas - od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 18:00, a filie biblioteczne – od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie biblioteki będą nieczynne.


28-04-2021 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność