Nowości

Egzotyczna podróż po Afryce Południowo – Zachodniej

W poniedziałek, 27 marca o godz. 18 uczestnicy Klubu Podróżnika #czterystronyświata, działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli, poznają wyjątkowe miejsca w Afryce Południowo-Zachodniej. O zjawiskowej Namibii, Wodospadach Wiktorii i spektakularnych widokach Kanionu Rzeki Blyde opowie stalowowolanin Pan Stanisław Strzałka. Z zawodu nauczyciel, z zamiłowania podróżnik i turysta, który przemierzył w swoim życiu szlaki na kilku kontynentach

Nigdy – jak mówi o sobie nasz gość - nie pretendował do miana podróżnika odkrywcy. Zwiedzał miejsca, którymi zachwycali się inni. Jego zmysły odbierały otaczającą rzeczywistość, a jej piękno wyzwalało emocje i wrażenia, których się nie zapomina. Efektem tych podróży jest kilkadziesiąt albumów, zawierających zdjęcia z ponad 70 krajów na pięciu kontynentach.

Pan Stanisław opowie nam o Afryce Południowo-Zachodniej, która zachwyca egzotycznym klimatem oraz kulturą. Dowiemy się nie tylko o wspanialej dzikiej przyrodzie, parkach narodowych, niespotykanych wydmach, ale też o niebezpiecznym raftingu po rzece Zambezi i spotkaniach z mieszkańcami afrykańskich osad. A uzupełnieniem tej gawędy o egzotycznej podróży będą wspaniałe zdjęcia.


15-03-2023 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność