Nowości

Mamy nowego dyrektora

Informujemy, że z dniem 30 czerwca 2021 roku stanowisko dyrektora Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli objęła pani Aneta Garanty. W konkursie ogłoszonym na to stanowisko otrzymała najwyższą ocenę członków komisji. Nominację odebrała z rąk prezydenta Miasta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego podczas sesji Rady Miasta.

Serdecznie gratulujemy!

Aneta Garanty – mgr historii, absolwent UMCS, adiunkt Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli, od 2003 roku prowadzi Dział Historii; autorka scenariuszy, kurator wystaw stałych, czasowych i plenerowych o tematyce historycznej, ze szczególnym uwzględnieniem historii regionalnej Rozwadowa i Stalowej Woli, a także zagadnień z pogranicza historii sztuki, wzornictwa i rzemiosła artystycznego z okresu międzywojennego. Jest autorką, współautorką i redaktorką książek, albumów i katalogów. Opublikowała także wiele artykułów historycznych i biograficznych w publikacjach zbiorowych.

W 2014 roku otrzymała I nagrodę w konkursie Gałązka Sosny organizowanym przez Miasto Stalowa Wola w kategorii literatura za publikację „I wojna światowa nad Sanem”, której jest współautorką.

Za wystawę „Dwa spojrzenia na kobietę doby socrealizmu” nominowana w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2011 w kategorii wystawy historyczne.

W 2019 r. otrzymała Odznakę honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

 

/Muzeum Stalowa Wola

01-07-2021 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność