Nowości

Wyprawka czytelnicza na start w MBP

Rusza kolejna edycja projektu Instytutu Książki dla dzieci w wieku przedszkolnym, realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Stalowowolska biblioteka, która bierze udział od początku w tej kampanii, otrzymała właśnie nowe Wyprawki dla dzieci w wieku 3-6 lat (rocznik 2015-2018) na dobry czytelniczy start.
Zapraszamy rodziców z maluszkami do biblioteki. Dzieci zostaną zapisane, otrzymają Wyprawkę Czytelniczą, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego osiągnięcia czytelnicze. W Wyprawce znajduje się też broszura informacyjna dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki", która przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w naszym projekcie jest całkowicie bezpłatny! – informują bibliotekarze.
Z czytania płyną liczne korzyści dla rozwoju dziecka na wielu płaszczyznach, które przekładają się na sukcesy w dorosłym życiu. Książka  w naszych małych czytelnikach jeszcze bardziej rozbudzi wyobraźnię, ciekawość świata i odwagi. A wizyty w bibliotece staną się dla dzieci przyjemnością i będą kształtować nawyki czytelnicze.
Wyprawki będą dostępne dla młodych czytelników w Bibliotece Głównej i we wszystkich Filiach MBP do wyczerpania zapasów.


15-10-2021 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność