Nowości

Planszówka o Stalowej Woli - konkurs

Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza do udziału w miejskim konkursie plastycznym pn. „Grajmy w zielone”. Najlepsi otrzymają atrakcyjne nagrody.

Konkurs pod honorowym patronatem Lucjusza Nadbereżnego Prezydenta Miasta Stalowej Woli, przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Maksymalnie 3 - osobowe zespoły, mają za zadanie zaprojektować i wykonać grę planszową dla 2-4 graczy o tematyce ekologicznej dotyczącej miasta Stalowej Woli. Gra musi zawierać: tytuł, planszę, pionki i kostkę do gry. Wielkość gry nie może przekraczać formatu A1. Do pracy należy dołączyć kopertę podpisaną nazwą grupy, która ją wykonała, kartę zgłoszenia oraz podpisane wymagane oświadczenia i złożyć w siedzibie głównej MBP, przy ul. ks. J. Popiełuszki 10, tel. 158421063, wew. 38.

Termin składania prac do 20 kwietnia 2023 r. Szczegóły oraz regulamin dostępne są na stronie MBP w zakładce „konkursy”: https://mbpstalowawola.pl/aktualnosci/konkursy/3119-konkurs-plastyczny-pod-has%C5%82em-%E2%80%9Egrajmy-w-zielone%E2%80%9D

Komisja Konkursowa powołana przez Organizatora będzie oceniać pomysłowość zadań, umiejętność wykorzystania wiedzy o Stalowej Woli, technikę i estetykę wykonania. Laureaci konkursu zostaną powiadomieni o terminie wręczenia nagród, których fundatorem jest Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli. Zapraszamy do udziału!

Egzotyczna podróż po Afryce Południowo – Zachodniej

W poniedziałek, 27 marca o godz. 18 uczestnicy Klubu Podróżnika #czterystronyświata, działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli, poznają wyjątkowe miejsca w Afryce Południowo-Zachodniej. O zjawiskowej Namibii, Wodospadach Wiktorii i spektakularnych widokach Kanionu Rzeki Blyde opowie stalowowolanin Pan Stanisław Strzałka. Z zawodu nauczyciel, z zamiłowania podróżnik i turysta, który przemierzył w swoim życiu szlaki na kilku kontynentach

Nigdy – jak mówi o sobie nasz gość - nie pretendował do miana podróżnika odkrywcy. Zwiedzał miejsca, którymi zachwycali się inni. Jego zmysły odbierały otaczającą rzeczywistość, a jej piękno wyzwalało emocje i wrażenia, których się nie zapomina. Efektem tych podróży jest kilkadziesiąt albumów, zawierających zdjęcia z ponad 70 krajów na pięciu kontynentach.

Pan Stanisław opowie nam o Afryce Południowo-Zachodniej, która zachwyca egzotycznym klimatem oraz kulturą. Dowiemy się nie tylko o wspanialej dzikiej przyrodzie, parkach narodowych, niespotykanych wydmach, ale też o niebezpiecznym raftingu po rzece Zambezi i spotkaniach z mieszkańcami afrykańskich osad. A uzupełnieniem tej gawędy o egzotycznej podróży będą wspaniałe zdjęcia.

Wiersze znad Sanu – czwarta odsłona

W czwartek, 23 marca 2023 roku o godz. 18:00 w siedzibie głównej Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli odbędzie się spotkanie z lokalnymi literatami, biorącymi udział w czwartej edycji almanachu poetyckiego „Wiersze znad Sanu”.

Almanach zawiera liryki 20 autorów należących do nieformalnego klubu literackiego, związanego ze stalowowolskim życiem literackim. Część z nich ma już za sobą pokaźny dorobek, a dla niektórych jest to debiut literacki. Tak jak w poprzednim almanachu, tak i w tym możemy odnaleźć różne ponadczasowe wartości, pytania o sens życia, refleksje nad przemijaniem czasu oraz zachwyt nad przyrodą i pięknem świata.

Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków miasta Stalowej Woli.

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność