Nowości

Stalowowolska MBP czynna, z ograniczeniami w usługach

Szanowni Czytelnicy! W związku z podjęciem kolejnych decyzji związanych z sytuacją epidemiczną, informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli wprowadza, od 22 marca, ograniczenia w funkcjonowaniu Biblioteki Głównej i wszystkich filii. Niezmienne pozostają godziny otwarcia od poniedziałku do piątku, Biblioteka Główna obsługuje czytelników w godz. 10:00 – 18:00, filie w godz. 10:00 – 17:00. W soboty wszystkie biblioteki nadal pozostają nieczynne.

Tango” Sławomira Mrożka – premiera Amatorskiego Teatru Dramatycznego im. Józefa Żmudy

26 lutego 2021 / piątek
godz. 19.00
sala kameralna

 

 

 

„Tango” Sławomira Mrożka to jeden z najważniejszych utworów współczesnej dramaturgii. Utrzymany w stylistyce groteski porusza wiele kwestii, poczynając od obyczajowych, poprzez społeczne, a na politycznych kończąc. Dramat Mrożka ma wydźwięk uniwersalny. Dotyka odwiecznego zagadnienia konfliktu pokoleń, upadku moralnego współczesnego świata, genezy władzy totalitarnej. Jest krytycznym spojrzeniem na postęp.

Rozwój społeczeństw wcale nie pociąga za sobą doskonalenia moralności, wręcz przeciwnie: dawne obyczaje często traktowane są jako relikt przeszłości, a przez to nierzadko zwalczane. Największe korzyści odnoszą z tego brutalni nihiliści, dla których najważniejszą pokusą jest władza absolutna.

„Tango” pokazuje dążenie do władzy, które w świecie pozbawionym wartości i bezgranicznie tolerancyjnym okazuje się być banalnie łatwe…

 

 

 

„Tango”

wg Sławomira Mrożka

reżyseria: Maria Bembenek

scenografia: Lidia Biernat

występują:

Filip Miłkowski / Bartłomiej Kotwica,

Magdalena Krawiec / Joanna Baran,

Maria Łojek,

Bogumiła Luberda,

Joanna Luberda,

Witold Kurzydło,

Tomasz Gotkowski

 

 PREMIERA

25 lutego 2021 / czwartek

godz. 19.00

Miejski Dom Kultury / sala kameralna

WSTĘP ZA ZAPROSZENIAMI

 

26 lutego 2021 / piątek

godz. 19.00

Miejski Dom Kultury / sala kameralna

bilet: 10 zł

KUP BILET

Stalowowolska MBP rozdaje książkowe wyprawki

Masz dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat) i jeszcze nie otrzymałeś wyprawki dla małego czytelnika? To przyjdź z pociechą do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli i zapisz ją do grona Czytelników. Twoje dziecko otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start w ramach ogólnopolskiego projektu „Wielki człowiek–mała książka” ogłoszonego przez Instytut Książki. Po sukcesie akcji w ubiegłych latach, stalowowolska książnica otrzymała dodatkowe wyprawki i ponawia akcję.
Wyprawki będą dostępne w Bibliotece Głównej i jej filiach do końca marca lub do wyczerpania zasobów. Trzeba się śpieszyć, bo MBP ma do rozdania tym razem 80 książkowych wyprawek dla małych mieszkańców Stalowej Woli.
– Serdecznie zapraszamy po odbiór wyprawki, w której dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dumni czytelnicy będą mogli również nosić specjalne plakietki, jakie będą znajdowały się w czytelniczym pakiecie. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w naszym projekcie jest całkowicie bezpłatny! – mówi Joanna Rybak, kierownik Biblioteki Głównej.

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność