Nowości

Koncert Krzesimira Dębskiego w Stalowej Woli

Obsypany nagrodami kompozytorskimi, jazzowymi i dyrygenckimi Krzesimir Dębski jest jednym z najwybitniejszych polskich artystów. Jego utwory wykonywane są przez światowej klasy muzyków. A już w najbliższą niedzielę mieszkańcy Stalowej Woli będą mogli wysłuchać jego kompozycji na żywo. 16 maja na Placu Piłsudskiego odbędzie się Koncert Muzyki Filmowej w wykonaniu solistów oraz Warsaw Impressione Orchestra pod dyrekcją nie kogo innego, jak Krzesimira Dębskiego. Wstęp wolny.

Wypożycz planszówkę w bibliotece

„Było sobie życie”, „Dixit”, „Gra o tron” a może „Detektyw Pozytywka na tropie”? Od 10 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli będzie można wypożyczyć do domu grę planszową. A wspomniane na wstępie tytuły to zaledwie ułamek oferty przygotowanej dla czytelników. Oferta będzie dostępna w Bibliotece Głównej przy ul. ks. J. Popiełuszki 10. Gry pożyczamy i oddajemy w Wypożyczalni Książki Mówionej.
Planszówki stały się bardzo popularną formą spędzania czasu. Coraz częściej sięgają po nie zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Nie tylko bawią i uczą, rozwijają naszą wyobraźnię, ale są sposobem przyjemnego spędzania czasu z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi. Dają dużą satysfakcję i uczą postepowania według określonych zasad. W dobrym towarzystwie i emocjonującej grze nawet przegrana staje się przyjemna.
– Gry w naszej bibliotece może wypożyczyć osoba posiadająca kartę czytelnika MBP w Stalowej Woli. Czytelnik może jednorazowo wypożyczyć maksymalnie jedną grę na okres 7 dni. Po tym terminie można prolongować wypożyczenie gry jeden raz na kolejne 7 dni. Każda gra wyposażona jest w specyfikację zawierającą jej pełne wyposażenie. Gra sprawdzana jest przy Czytelniku podczas jej wypożyczenia i zwrotu pod względem stanu technicznego i kompletności gry – informują pracownicy stalowowolskiej biblioteki.
Szczegółowy regulamin wypożyczania gier planszowych znajdziemy. Na stronie internetowej MBP. Oferta planszówek będzie na bieżąco uzupełniana.

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność