Nowości

Lasowiackie tradycje w nowoczesnym wydaniu podczas Festiwalu Kultury Lasowiaciej EtnoLas

Czy można połączyć tradycję z nowoczesnością? Podczas Festiwalu Kultury Lasowiackiej EtnoLas przekonacie się, że można i to w doskonałym stylu. Od 14.00 do 19.00 na Placu Piłsudskiego zaglądnijcie do Etnostrefy – folk i design.

W tej strefie od tradycji do nowoczesności poprowadzi Was Justyna Gamoń-Wesołowska z jej kolekcją garderoby. Tutaj również będziecie mogli wziąć udział w warsztatach malowania toreb z wzorem lasowiackim, poznacie tajniki haftu lasowiackiego, czy sposoby wyplatania wikliny. A przy tym wszystkim, już po warsztatach, będziecie mogli mazurzyć po lasowiacku. Szczegółowy program wydarzeń w Etnosferze znajduje się poniżej.

ETNOSTREFA | FOLK I DESIGN

14.00 – 19.00 | #PoLasowiacku. Od tradycji do nowoczesności — wystawa plenerowa, prezentacja elementów garderoby z kolekcji Justyny Gamoń-Wesołowskiej

14.00 – 19.00 | Warsztaty malowania toreb z wzorem lasowiackim (Muzeum Ziemi Leżajskiej)

14.00 – 15.00 | Mazurzenie po lasowiacku — warsztaty gwary lasowiackiej

Prowadzenie: Beata Sroczyńska

14.00 – 15.00| Kącik haftu lasowiackiego – rodzinne warsztaty hafciarskie (Miejski Dom Kultury w Stalowe Woli)

15.00 – 16.00 | #PoLasowiacku. Od tradycji do nowoczesności — prelekcja Justyny Gamoń – Wesołowskie oraz Ilony Duszy – Rzeszowskiej

15.00 – 19.00 | Warsztaty wikliniarskie (Miejski Ośrode Kultury w Rudniku nad Sanem)

16.00 – 19.00 | Haft lasowiacki we współczesnej modzie — warsztaty hafciarskie

Prowadzenie Anita Ryba

/Stalowawola.pl

Piękny koncert Niny Nowak w zabytkowej farze

Nina Nowak – wybitna polska śpiewaczka po raz kolejny odwiedziła Stalową Wolę. 14 sierpnia w Kościele p.w. Matki Bożej Szkaplerznej Stalowa Wola – Rozwadów odbył się w jej wykonaniu koncert patriotyczno – maryjny pt. „Królowej Anielskiej Śpiewajmy”.

Niezwykły koncert jedności wybrzmiał na stalowowolskich błoniach

15 sierpnia w Stalowej Woli wybrzmiał koncert, który zjednoczył serca wszystkich zebranych – „Stalowa Wola Jednego Serca”. Muzyczne wydarzenie, w którym uczestniczyła kilkudziesięciotysięczna widownia, miało miejsce na stalowowolskich błoniach nad Sanem. Stalową Wolę i okolice oraz całą Polskę za pośrednictwem Telewizji Trwam rozśpiewali soliści, orkiestra i chór Jednego Serca Jednego Ducha. 

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność