Nowości

Wydział Prewencji wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli rozpoczyna na terenie powiatu stalowowolskiego działania edukacyjno-informacyjne pn."Bezpieczne pierwszaki".

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z priorytetów w działaniach wielu instytucji, służb i organizacji, dlatego tak ważna jest edukacja w tym zakresie. Grupą uczniów szczególnie narażoną na niebezpieczeństwa i nowe sytuacje są przede wszystkim uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych, którzy rozpoczynają nowy etap kształcenia, ucząc się funkcjonować w nowym otoczeniu.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego wdrażają do realizacji działania z zakresu profilaktyki społecznej ukierunkowane na bezpieczeństwo dzieci pn."Bezpieczne pierwszaki".

Projekt edukacyjno-informacyjny skierowany jest do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z terenu powiatu stalowowolskiego. Działania będą realizowane w roku szkolnym 2022/2023 przez policjantów realizujących zadania z zakresu profilaktyki społecznej, dzielnicowych oraz funkcjonariuszy z posterunków policji jak równiez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. W ramach projektu policjanci będą prowadzić spotkania z uczniami klas pierwszych.

W realizacji działań pomoże broszura, którą na potrzeby projektu opracowali wspólnie policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli oraz Gmina Zaleszany, wydawnictwo GOMA i powiat stalowowolski. Broszura zostanie przekazana dla wszystkich pierwszaków. Przekazane również zostaną opaski odblaskowe, które pozwolą zwiekszyć bezpieczenstwo dzieci zwłaszcza w porze jesienno-zimowej. Do wspólnej realizacji działań włączyły się również wszystkie samorządy z terenu powiatu stalowowolskiego.

Uzupełnieniem działań będzie ogłoszony na zakończenie konkurs plastyczny z nagrodami dla uczestników działań.

 

/KPP Stalowa Wola

04-10-2022 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność