Nowości

„DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA DLA PRZEDSZKOLAKÓW” W RAMACH SPOTKAŃ Z NIŻAŃSKĄ POLICJĄ

Policjantki, zajmujące się profilaktyką społeczną z ramienia prewencji i ruchu drogowego oraz dzielnicowy z Ulanowa, uczestniczyli w akcji „Dzień bezpieczeństwa dla przedszkolaków”, w ramach obchodów Dnia Dziecka. Tego szczególnego dnia, funkcjonariusze odwiedzili 6 przedszkoli na terenie powiatu. Spotkania poświęcone były bezpieczeństwu podczas letniego wypoczynku.

Sierż.Katarzyna Pracało i policjantka ruchu drogowego opowiadały, jak dbać o swoje bezpieczeństwo przedszkolakom z terenu gmin Nisko, Rudnika nad Sanem i Ulanowa. Spotkania miały być przypomnieniem, w jaki sposób bezpiecznie wypoczywać podczas wakacji i jakich unikać zagrożeń. Policjantki przypominały o zasadach korzystania ze strzeżonych akwenów, w obecności ratownika i osób dorosłych. Przypomniały o przestrzeganiu zakazów kąpieli w zbiornikach do tego nieprzeznaczonych. Dzieci dowiedziały się o potrzebie ograniczonego zaufania w kontaktach z obcymi oraz o sposobach postępowania w obliczu zagrożenia z ich strony.

Funkcjonariusze, by uatrakcyjnić dzieciom pogadankę, pokazali sprzęt będący na wyposażeniu policji. Przy pomocy dzielnicowego z Ulanowa sierż. szt. Marcina Kowala dzieci mogły ubrać się w kamizelki policyjne i kaski oraz usiąść w radiowozie, co cieszyło się największym zainteresowaniem ze strony przedszkolaków.

 

/KPP Nisko

08-06-2021 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność