Nowości

„Sąsiedzki EKO azyl” na Osiedlu Fabrycznym

Już wkrótce zielony teren przy bloku Kilińskiego 2 zamieni się w sąsiedzki EKO azyl, miejsce przyjazne dla mieszkańców i ich zwierząt. Stowarzyszanie Centrum Aktywności Społecznej „SPECTRUM” w partnerstwie z MOPS w Stalowej Woli i oczywiście zainteresowanymi mieszkańcami od czerwca 2020 r. rozpoczęło realizację projektu sfinansowanego ze środków Fundacji ORLEN.

Głównym założeniem projektu „Sąsiedzki EKO azyl” jest zagospodarowanie zielonego terenu przy bloku Kilińskiego 2, przy skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i 1-go Sierpnia, by stworzyć tam potrzebną przestrzeń dla mieszkańców i ich pupili.

Zaplanowany został też cykl warsztatów edukacyjno-przyrodniczych dla dzieci z Osiedla Fabrycznego, w szczególności dla uczestników Klubu „Wesoła Gromadka”, a także wyjazd na Ciemny Kąt połączony ze ścieżką edukacyjną, warsztatami i ogniskiem. Podczas spotkań dzieci dowiedzą się jak chronić środowisko naturalne oraz zwierzęta i ptaki żyjące w miastach. Przygotują również dla wiewiórek i ptaków specjalne budki.

Do współpracy przy realizacji działań zostali zaproszeni m.in. Miasto Stalowa Wola, Zakład Administracji Budynków w Stalowej Woli oraz Nadleśnictwo Rozwadów.

 

/Stalowawola.pl


09-07-2020 admin

Dodaj komentarz

Test 336x280 - podstrony

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność