Nowości

Akcja informacyjna „Płać podatki w swojej gminie”

Trwa czas składania rozliczeń podatkowych PIT, dlatego Urząd Gminy Pysznica prowadzi akcję informacyjną pod hasłem “Płać podatki w swojej Gminie”. Akcja skierowana jest do nowych mieszkańców naszej gminy, którzy nie są jeszcze zameldowani. To nic nie kosztuje, a może przyczynić się do rozwoju naszej Gminy!

Jeżeli jesteś nowym mieszkańcem Gminy Pysznica, nie jesteś jeszcze zameldowany i rozliczasz się w innym Urzędzie niż w Urzędzie Gminy Pysznica, a zależy Ci na rozwoju  swojego miejsca zamieszkania, możesz przeznaczyć część podatku na rozwój infrastruktury,  z której na co dzień korzystasz.

To proste! Aby pieniądze z  rocznego rozliczenia PIT wróciły  do Twojej Gminy (około 40%) i wspierały jej rozwój wystarczy, że w swoim zeznaniu podatkowym wskażesz miejsce, w którym mieszkasz.

Dzięki Państwa pomocy możemy sfinansować m.in.: budowę i remonty dróg gminnych, chodników, rozwój sieci kanalizacyjnej, infrastruktury społecznej czy placówek oświatowych. Krótko mówiąc – stworzyć przyjazne, efektowne i dobrze funkcjonujące otoczenie.

Płać podatki tam, gdzie mieszkasz, a wrócą one do Ciebie w postaci wyższego komfortu życia Twojego i Twoich najbliższych!

Co zrobić, żeby Twój podatek trafił do Twojej gminy?

  • KROK 1. W zeznaniu rocznym (PIT) wskaż GMINĘ PYSZNICA jako miejsce zamieszkania.
  • KROK 2. Rozlicz podatek PIT w URZĘDZIE SKARBOWYM w STALOWEJ WOLI.
  • KROK 3. Wypełnij bezpłatnie zgłoszenie aktualizujące ZAP-3 w części dotyczącej miejsca zamieszkania i dołącz je do zeznania podatkowego.

/Pysznica.pl


04-03-2021 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność