Nowości

Mają fantazję i literackie uzdolnienia

Książki, dyplomy oraz zestawy bibliotecznych gadżetów – to nagrody, jakie otrzymali laureaci konkursu literackiego ogłoszonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli.
Zadanie było oryginalne: na podstawie zdjęcia uwieczniającego kilka przypadkowych i niepowiązanych ze sobą przedmiotów należało ułożyć opowiadanie. Tak, aby wszystkie sfotografowane przedmioty znalazły się w treści krótkiego utworu literackiego. Nie było to proste, bowiem jak połączyć ze sobą bumerang, tipi, zegar, konia szachowego, sowę, magnes na lodówkę ze znanymi zabytkami, porcelanową baletnicę oraz muszlę czy piramidę? Oprócz uzdolnień literackich należało wykazać się więc także kreatywnością i fantazją.
Jak się okazało z wyzwaniem tym najlepiej poradzili sobie trzej młodzi panowie - uczniowie szkół z powiatu stalowowolskiego, których biblioteka postanowiła uhonorować dyplomami i nagrodami. I miejsce zajął Jakub Gałka, II miejsce - Franciszek Pałczyński, zaś III miejsce - Cezar Łepski.
– Chcieliśmy pobudzić wyobraźnię i kreatywność wśród uczniów szkół podstawowych, zachęcić do rozwijania umiejętności literackich, czy w pewien sposób zorganizować czas wolny dzieci i młodzieży w czasie epidemii i myślę, że to się udało – podsumowuje Ewa Biały, dyrektor stalowowolskiej biblioteki.
Konkurs ogłoszono jeszcze w maju podczas Tygodnia Bibliotek, rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród odbyło się 29 oraz 30 czerwca 2020 roku. Odbiór nagród przez laureatów ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju nastąpił z zachowaniem reżimów sanitarnych.


30-06-2020 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność