Nowości

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to święto tych, którzy pozostali wierni złożonej przysiędze żołnierskiej i bezkompromisowi w kwestii współpracy z władzą komunistyczną. Zeszli do powojennego podziemia niepodległościowego i stawiali opór sowietyzacji Polski. Stalowa Wola pamięta o polskich Bohaterach i choć w symbolicznym wymiarze, odda im hołd 1 marca podczas lokalnych obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia, zostaną w tym roku ograniczone do symbolicznego oddania czci Bohaterom. 1 marca o godzinie 18.00 w Klasztorze Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Stalowej Woli odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych. Po Eucharystii przedstawiciele samorządu oraz towarzyszące delegacje złożą kwiaty na grobie Tadeusza Gajdy ps. Tarzan, a przed Mszą św. pod tablicą pamiątkową przy kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Stalowej Woli – Rozwadowie.

W ramach marcowych obchodów nie odbędzie się Bieg Tropem Wilczym i rekonstrukcja historyczna. Na chwilę obecną termin Biegu ustalony jest na 16 maja. O szczegółach lub zmianach będziemy informować.

 

/Stalowawola.pl

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność