Nowości

Odszedł Marek Wiatrowicz

Dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość o śmierci Pana Marka Wiatrowicza. W wieku 60 lat odszedł od nas wyjątkowy Człowiek, zasłużony dla Stalowej Woli i zanurzony w jej historii, wieloletni pracownik Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

ŚP. Marek Wiatrowicz miał w swoim charakterze prawdziwą stalową wolę, pracowity, mający w sobie wielką dyscyplinę, olbrzymią energię i determinację. Od lat uczył mieszkańców Stalowej Woli i okolic o historii naszego miasta, autor wystaw muzealnych, a także warsztatów i lekcji związanych z malarstwem, kreacją artystyczną i kulturą. Autor publikacji książkowych oraz redaktor katalogów z zakresu historii oraz sztuk pięknych. Miał wielki wkład w rozwój Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli i w odkrywaniu na nowo historii naszego miasta.

Był niesamowitym, ciepłym, uśmiechniętym, obdarzonym niezwykłą kulturą osobistą, wymagającym od siebie i innych Człowiekiem.

Panie Marku z serca dziękuję za piękne życie dla Polski i dla Stalowej Woli. Niech Bóg pocieszy pogrążoną w bólu Rodzinę, której składam szczere wyrazy współczucia.

Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się dnia 11.12.2021 o godz. 12:30 w Kaplicy Cmentarnej w Stalowej Woli.

 

/Stalowawola.pl


07-12-2021 admin

Komentarze

  • wielka szkoda, Wielki Człowiek , jeszcze 4 tygodnie temu zorganizował zwiedzanie cmentarza w Rozwadowie. Pokój Jego Duszy .

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność