Nowości

Podwórko dla Pława otwarte

Siłownia plenerowa, plac zabaw z zadaszoną piaskownicą, nowe zieleńce, czy innowacyjna fontanna oraz elementy małej architektury. Jednym słowem, zielone miejsce do zabawy dla dzieci i teren rekreacji dla seniorów. Tak wygląda dziś Podwórko dla Pława, którego oficjalne otwarcie odbyło się 1 maja 2021 r.

– Inwestycja ta odmieniła architektonicznie tę część Stalowej Woli. Miejsce to z pewnością będzie żyło ludźmi. Każdy, od najmłodszego do najstarszego znajdzie tu miejsce dla siebie. To realizacja złożonej mieszkańcom obietnicy zmiany naszych podwórek tak, aby Stalowa Wola była piękna, nowoczesna i przyjazna dla wszystkich pokoleń – zaznaczył prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Przy Alejach Jana Pawła II 6 powstał nowoczesny plac zabaw dla dzieci oraz siłownia zewnętrzna z urządzeniami do streetworkout. Pomiędzy strefami i poszczególnymi urządzeniami zaproponowano miejsca do odpoczynku. Istotnymi elementami zagospodarowania są również przestrzenie wejściowe: pierwsza zlokalizowana naprzeciwko wejścia do przedszkola, druga na skrzyżowaniu ścieżek osiedla wielorodzinnego. W każdej z nich zlokalizowano miejsca do siedzenia oraz niezbędną małą architekturę (kosze na śmieci, kosze na psie odchody oraz stojaki rowerowe).

Plac zabaw wyposażony jest w nowoczesne urządzenia takie jak Linarium Skyclimber – przestrzenną konstrukcję wspinaczkową z trzema ściankami, hamakiem i zjeżdżalnią. Pozostałe zabawki m.in. zestaw piaskowy, zjeżdżalnia terenowa krótka i długa, 3 trampoliny kwadratowe, rozmieszczone są wokół Skyclimbera. Zabawki zostały dobrane pod kątem wspólnej zabawy z dziećmi w różnym przedziale wiekowym.

W ramach projektu powstała także siłownia zewnętrzna składająca się z 9 elementów (np. prasa nożna i prasa ręczna, orbitrek, rowerek, stepper, expander, biegacz, wioślarz, chodziarz). Pomiędzy sprzętami do ćwiczeń powstały siedziska i ławki, dzięki czemu oprócz aktywności będzie możliwy relaks i odpoczynek. Obiekt jest całodobowo monitorowany.

Pomysłodawcą Podwórka dla Pława, jest były radny tego okręgu Grzegorz Męciński, któremu dziękujemy za pomysł i zaangażowanie w jego powstanie.

Wartość zadania to 2 147 844,94 zł. Dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wyniosło 453 648,00 zł.

 

/Stalowawola.pl

03-05-2021 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność