Nowości

Poznaj zasady bezpieczeństwa w sieci - weź udział w konferencji

Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował kampanię edukacyjno – informacyjną „j@ online”, która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

Celem UKE jest edukowanie w zakresie bezpiecznego korzystania z urządzeń, zwrócenie uwagi na zagrożenie jakim jest phishing, jak bezpiecznie wykorzystać potencjał Internetu w obszarach takich jak bankowość elektroniczna czy zakupy on-line. Niestety nazbyt często konsumenci padają ofiarami oszustów z powodu braku uwagi lub niewiedzy.

14 kwietnia o godz. 11.00, UKE organizuje konferencję online z udziałem ekspertów, którzy opowiedza o zasadach bezpieczeństwa w sieci. 

Prelegentami będą przedstawiciele Rzecznika Finansowego, UrzęduOchrony Konkurencji i Konsumentów, Politechniki Wrocławskiej, Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji oraz eksperci, którzy badają m.in. potrzeby osób starszych oraz dzieci i młodzieży.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube UKE

(https://www.youtube.com/user/UKEregulator). 

Zapowiedź wydarzenia https://www.youtube.com/watch?v=Z8g5KzMdpNg

 

/Stalowowolski.pl

08-04-2021 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność