Nowości

Stalowa Wola troszczy się o pszczoły i sadzi rośliny miododajne

Pszczoły i owady zapylające to najbardziej pożyteczne owady i fundament naszego ekosystemu. Bez ich pracy rośliny nie mają jak kwitnąć i wydawać plonów. Los pszczół nie jest obojętny samorządowi Stalowej Woli, dlatego miasto po raz kolejny włączyło się w wojewódzką akcję sadzenia drzew i krzewów miododajnych.

Samorząd Województwa Podkarpackiego, jak co roku realizuje kampanię edukacyjną pn.: „Rola pszczół miodnych w zachowaniu bioróżnorodności w rolnictwie”, by zwiększyć dostępność pożytków dla pszczół w regionie. W jej ramach prowadzone są działania edukacyjne, informacyjne, wydawane są broszury, ale przede wszystkim sadzone są drzewa i krzewy miododajne.

W tym roku po raz kolejny do akcji przystąpiło miasto Stalowa Wola, które otrzymało sadzonki drzew i  krzewów gatunku klon pospolity, pęchęrznica kalinolistna i tawuła szara. Rośliny zostały posadzone na osiedlu Skarpa przy ul. Józefa Poniatowskiego. Podjęte działania mają na celu polepszenie jakości środowiska oraz mogą przyczynić się do zwiększenia liczebności pożytecznych owadów w naszym mieście.

Realizacja akcji sadzenia miododajnych roślin jest możliwa w dużej mierze dzięki dotacjom pozyskiwanym z Samorządu Województwa Podkarpackiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

 

/Stalowawola.pl

24-11-2021 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność