Nowości

Stalowa Wola w gronie polskich liderów inwestycji

Stalowa Wola po raz kolejny znalazła się w czołówce rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów i na topie zestawienia wykorzystania środków unijnych w kategorii miast powiatowych. Wysokie III i VII miejsca w jednych z najważniejszych podsumowań prezentujących aktywność samorządów w Polsce pokazuje ogrom włożonej pracy władz miasta w rozwój Stalowej Woli i skuteczność w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na ten cel.

Ranking wydatków inwestycyjnych samorządów 2017–2019 „Liderzy inwestycji” Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” odnosi się do wszystkich inwestycji samorządowych, łącznie z wydatkami inwestycyjnymi spółek komunalnych od 2017 do 2019 roku. Wyniki pokazują liderów inwestycji, którzy zaangażowali najwięcej środków i sił w poprawę jakości życia mieszkańców.

– Ten ranking to przejrzysta prezentacja zestawienia finansowego. Wydatki poniesione w latach 2017-2019 są przeliczane na jednego mieszkańca – tłumaczy Renata Knap zastępca prezydenta miasta Stalowej Woli.

W zestawieniu „Wspólnoty” prezentującym wykorzystanie środków unijnych, autorzy przyglądają się dotacjom ze środków europejskich, z jakich korzystały samorządy w Polsce od 2014 roku (od momentu rozpoczęcia trwającej cały czas perspektywy budżetowej UE).

Stalowa Wola zajęła III miejsce w rankingu podsumowującym wydatki inwestycyjne samorządów w latach 2017-2019 w kategorii miasta powiatowe oraz VII miejsce w zestawieniu podliczającym wykorzystanie środków unijnych w latach 2014-2019 w kategorii miasta powiatowe.

– Nagrody te to ogromny wkład pracowników Urzędu Miasta, osób, które codziennie swoim zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju całego miasta, do tego, że Stalowa Wola znana jest w całej Polsce. Odbierając te wyróżnienia czułam ogromną dumę, ale i radość, że nasza wspólna praca została doceniona – mówi zastępca prezydenta Renata Knap.

Autorami rankingów są prof. Paweł Swianiewicz i dr Julita Łukomska z Uniwersytetu Warszawskiego, którzy bazowali na danych ze sprawozdań budżetowych, a przy obliczaniu wskaźników wzięli pod uwagę całość wydatków majątkowych poniesionych w ciągu badanych lat. W wyniku obliczeń o miejscu w rankingu decydowała kwota wydatków inwestycyjnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

 

/Stalowawola.pl

16-10-2020 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność