Nowości

Szef związku sportowego nagrodzony przez władze Powiatu Stalowowolskiego

Mirosław Orłowski otrzymał podziękowania od Zarządu Powiatu Stalowowolskiego za wieloletnią pracę na rzecz upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz działalność w Powiatowym Szkolnym Związku Sportowym w Stalowej Woli.

Mirosław Orłowski działał w Powiatowym Szkolnym Związku Sportowym od początku jego powstania, a przez 15 lat pełnił  funkcję przewodniczącego oraz organizatora szkolnych imprez sportowych.  PSZZS  to jedna z ważnych organizacji, bowiem sport szkolny jest pierwszym etapem kariery sportowej dla wielu przyszłych zawodników. To również  cała sieć rozgrywek, zawodów, które stwarzają dzieciom i młodzieży właściwy rozwój fizyczny, a w tym wieku jest to rzecz fundamentalna.

To dzięki takim ludziom, związek mógł w pełni realizować swoje cele przyczyniając się do realizacji bogatego programu imprez i zawodów sportowych, umożliwiających wszystkim uczniom aktywne uczestnictwo w życiu sportowym szkół i udział w zawodach.

– W imieniu Zarządu Powiatu Stalowowolskiego dziękuję za ogromne zaangażowanie w rozwój sportu szkolnego i przyznaję panu nagrodę specjalną, która jest wyrazem szacunku i uznania dla pana ofiarnej działalności. Jednocześnie życzę panu realizacji wszystkich przyszłych zamierzeń, dalszego działania może na innej niwie,  a w życiu osobistym przede wszystkim zdrowia i wszelkiej pomyślności – mówił starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Mirosław Orłowski zapewnił o swojej dalszej pomocy związkowi, zaznaczał jednocześnie, że organizacja zawodów sportowych dla młodzieży musi być kontynuowana, gdyż to tu stawiają swoje pierwsze kroki sportowcy, którzy potem osiągają najwyższe wyniki w sporcie zawodowym,  jak chociażby lekkoatletka Joanna Jóźwik.  

 

/Stalowowolski.pl

26-11-2021 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność