Nowości

Informowali o prawach pracowników sezonowych

Wszyscy, którzy wyjeżdżają za granicę do pracy sezonowej lub planują taki wyjazd mieli dziś okazję, by zaktualizować swoją wiedzę w zakresie m.in. obowiązujących przepisów prawa pracy i zabezpieczenia społecznego w krajach UE. W Parku Miejskim w Stalowej Woli stanął dziś specjalny punkt informacyjny Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie. 

Kino samochodowe znów w Stalowej Woli

Po raz kolejny w Stalowej Woli czeka na Was rozrywka w iście amerykańskim stylu. Już 25 września do naszego miasta zawita kino samochodowe. Zaproście swoją drugą połówkę lub zbierzcie ekipę i przyjedźcie w najbliższą sobotę na dawną zajezdnię autobusową przy ul. Orzeszkowej (naprzeciwko „Ambulatorium”). Wstęp wolny. 

Mariusz Wollny – spotkanie online

Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie online z Mariuszem Wollnym, autorem książek dla dzieci i młodzieży, w tym niezwykle popularnej serii której bohaterem jest Kacper Ryx. Spotkanie odbędzie się 30 września o godz. 17:00, na facebookowym profilu biblioteki, a poprowadzi je Olga Wróbel.
Autor pisać (bajki dla pierworodnej Zosi, było to bowiem w czasach pustych półek, także księgarskich) zaczął wcześnie, ale publikować dość późno. W ciągu minionych kilkunastu lat ukazały się jego liczne publikacje książkowe. Na chwilę obecną jest to już ponad 20 pozycji. Autor, jak sam pisze, uprawia rozmaite gatunki literackie, od (dość specyficznych – „dla rodziców i dzieci pod kontrolą”) bajek, przez popularno-naukowe książki historyczne dla czytelników w każdym wieku, aż po powieści z pogranicza „płaszcza i szpady”, sensacji i kryminału.
Co ciekawe Mariusz Wollny swoim fanom służy także jako przewodnik po Krakowie oprowadzając ich trzema nietypowymi tematycznymi spacerami. – Powinienem siedzieć w domu przed komputerem i jak najszybciej pisać kolejną powieść, nie zaś biegać po mieście, zwłaszcza że prawe kolano (zerwane w młodości więzadła boczne) coraz częściej odmawia mu posłuszeństwa. Czego się jednak nie robi dla fanów – mówi pisarz.
Spotkanie autorskie odbędzie się w ramach zadania „Dawno, dawno temu…odkurzamy biblioteczne półki”, w programie „Partnerstwo dla książki 2021”, dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury, pod honorowym patronatem Lucjusza Nadbereżnego - Prezydenta Miasta Stalowej Woli.

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność