Nowości

WKRACZAMY W OKRES SPARINGOWY

W DNIU DZISIEJSZYM (17.01.) NASZ ZESPÓŁ ROZPOCZĄŁ DRUGI TYDZIEŃ OKRESU PRZYGOTOWAWCZEGO DO RUNDY WIOSENNEJ SEZONU 2021/2022.

Na popołudniowym treningu, który odbył się na sztucznym boisku Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej mimo niesprzyjającej pogody pojawiło się 24 zawodników „Stalówki”. Mimo wcześniejszych opadów i zalegającego śniegu piłkarze dali z siebie maksimum możliwości.

Tym treningiem podopieczni trenera Łukasza Berety rozpoczęli okres sparingowy. Najbliższymi rywalami naszego zespołu będą:

Zespół występujący na co dzień w eWinner ll lidze Stal Rzeszów

Zaś drugim zespołem będzie nasz ligowy rywal KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Oba mecze zostaną rozegrane w Rzeszowie w sobotę 22.01.

http://stal1938.pl/

 

Koncert kolęd na wojskową nutę

Kolędy i pastorałki z wojskową werwą wybrzmią w Bazylice Konkatedralnej już 21 stycznia 2022 roku o godzinie 18.00. Prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z Warszawy. Wstęp wolny.

Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego swoją działalność rozpoczęła w czasie II wojny światowej, pełniąc głównie funkcje paradne, by po dwudziestu latach stać się Centralną Orkiestrą Reprezentacyjną Wojska Polskiego. W tym czasie doskonaliła swój profil artystyczny i wzbogacała repertuar oraz instrumentarium. W 1989 roku otrzymała nazwę: Orkiestra Koncertowa Wojska Polskiego im. Stanisława Moniuszki. W 2004 roku została włączona w skład Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Dziś Orkiestra Koncertowa RZAWP liczy 55 muzyków. Reprezentacyjnym strojem artystów są stylizowane mundury z epoki Księstwa Warszawskiego.

W jej repertuarze znajdują się programy patriotyczne i estradowe, koncerty muzyki klasycznej i rozrywkowej oraz oprawa mszy świętej. Od wielu lat bierze też udział w tematycznych koncertach i audycjach muzycznych. A już 21 stycznia 2022 roku o godzinie 18.00 Orkiestra zaprezentuje swój kunszt muzyczny w Bazylice Konkatedralnej. Na wojskową nutę wybrzmią wówczas znane kolędy i pastorałki.

Organizatorami koncertu noworocznego są: ks. Edward Madej Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli, Ppłk Dariusz Brzeżawski Wojskowy Komendant Uzupełnień w Nisku, Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli oraz Stanisław Sobieraj Przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli.

Przypominamy, że w Bazylice należy przestrzegać obowiązku zakrywania ust i nosa oraz stosować się do obowiązujących zaleceń.

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność