Nowości

Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem

IMGW- PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie dla Miasta Stalowej Woli. Od godz. 11.00 dnia 18.06.2020 r. do godz. 23.00  dnia 18.06.2020 r. miejscami prognozuje się burze z gradem i z opadami deszczu do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h.

 

/Stalowawola.pl

Otrzymali wsparcie z rządowego programu

W ramach wizyty na Podkarpaciu Minister Sportu Danuta Dmowska – Andrzejuk gościła w Stalowej Woli. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej na terenie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej przedstawiciele lokalnych klubów sportowych otrzymali bony z programu rządowego KLUB. Program ten skierowany jest do Uczniowskich Klubów Sportowych oraz klubów sportowych jedno- jak i wielosekcyjnych, których podstawowym celem działalności statutowej jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Otrzymane środki przeznaczone są na: wynagrodzenie trenerów, zakup sprzętu sportowego czy organizację obozów sportowych.

– Na Podkarpaciu klubów, które otrzymały wsparcie Ministerstwa Sportu w ramach rządowego programu KLUB jest 558, stąd moja wizyta, bo jest to jedno z trzech województw, które wniosków miało najwięcej. Cieszę się, że w ramach tego programu kwota dofinansowania będzie mogła przekazana być wyjątkowo w całości na wynagrodzenia trenerów, bo właśnie od trenerów, osób pracujących z młodzieżą dużo zależy, czy pójdą tą stroną sportową, czy będą mieli wsparcie. Dlatego cieszę się, że to dofinansowanie będzie można przekazać na to wynagrodzenie, na tę pracę jaką wkładacie państwo w rozwój polskiego sportu. Przyjechaliśmy też zobaczyć jak mniejsze miejscowości sobie radzą, jak wspaniale budują się stadiony, co właśnie możemy zaobserwować tutaj, w Stalowej Woli – mówiła Minister Sportu Danuta Dmowska – Andrzejuk.

– Pani minister przybyła do Stalowej Woli aby zobaczyć na żywo jak zmienia się polski sport i infrastruktura sportowa dzięki rządowemu wsparciu. To część materialna, równie ważna. Naszą przyszłość tworzą jednak kluby i szkółki, które dzięki takim programom jak program KLUB mogą się rozwijać– powiedział prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Symboliczne bony otrzymali:

Miasto Stalowa Wola: Aquila Stalowa WolaUKS Dwójka, Międzyszkolny Klub Sportowy Ring Sikorski, Miejski Klub Tenisowy Stalowa Wola, Akademia Piłkarska Stalowa Wola, Parafialny Klub Sportowy San, UKS Siódemeczka, Stalowowolski Klub Sportowy San, UKS Stalowa Wola, CSM Kuźnia Koszykówki, Centrum Edukacji Sportowej VEGA.

Gmina Pysznica: San Kłyżów.

Gmina Zaklików: LKS Zaklików, KS Czarni Lipa, LKS Huragan Zdziechowice.

Gmina Radomyśl nad Sanem: LZS Wola Rzeczycka, LZS Rzeczyca Długa, LZS Żabno.

Gmina Zaleszany: LZS Zbydniów.

Po konferencji prasowej pani minister zwiedziła obiekty PCPN. Następnie odbyło się spotkanie z przedstawicielami klubów sportowych, obecni na spotkaniu chętnie zadawali pytania Pani Danucie Dmowskiej – Andrzejuk. Pani minister zobaczyła również atrakcje w Parku Miejskim: Wodny Plac Zabaw oraz Park Linowy – inwestycje dofinansowane przez Ministerstwo Sportu.

 

https://www.stalowawola.pl/otrzymali-wsparcie-z-rzadowego-programu/

Rozwadowski Targ Staroci powraca

Po długiej przerwie 21 czerwca na rozwadowski Rynek powróci Targ Staroci. Po raz kolejny w Rozwadowie spotkają się miłośnicy antyków i handlarze starociami. Zapraszamy wystawców, kolekcjonerów, pasjonatów, a także osoby, które chcą oddać niepotrzebne przedmioty w dobre ręce.

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność