Nowości

Planujesz sprzedaż własnego samochodu? Zobacz miejsca, w którym to możesz zrobić!

Profesjonalna sprzedaż używanego pojazdu nigdy nie należała do najłatwiejszych zadań. Ogromna liczba nieuczciwych, prywatnych kupców i brak specjalistycznej wiedzy posiadaczy aut skutkowała tym, że oferty finansowe w zdecydowanej większości przypadków mocno odbiegały od rzeczywistej wartości samochodu. W tym artykule podpowiadamy, w jaki sposób atrakcyjnie sprzedać własny pojazd. Skup samochodów, komis, a może transakcja bezpośrednia? Wybierz najlepszą opcję.

Zajrzyjmy do Pława. Cykl wspomnieniowy

Dzisiaj San, mimo ostatnich wysokich stanów wody, nie jest już tak dokuczliwy jak dawniej dla mieszkańców nadsańskich miejscowości. Na przestrzeni wieków kapryśna rzeka nieraz zmieniała swoje koryto, podmywała brzegi, zalewała łąki, pastwiska i ziemie uprawne leżące w dolinie. Wieś Pławo, jedna z najstarszych osad, była położona w pobliżu rzeki, ale na wydmowych wzniesieniach, co gwarantowało bezpieczeństwo przed zalaniem domostw i zagród, nawet przy bardzo dużej powodzi. Jej założycielska legenda jest nieodłącznie związana z rzeką San, ale także z zajęciami jej mieszkańców. Przypominamy dwie wersje tej opowieści:

 

Bitwa o wozy – II tura

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło II turę bitwy o wozy!


Warunkiem otrzymania środków finansowych jest uzyskanie najwyższej procentowej frekwencji wyborczej w gminie do 20 tysięcy mieszkańców w II turze wyborów prezydenckich w każdym z byłych 49 województw, wg stanu granic województw na dzień 31.12.1998 r. z wyłączeniem 16 gmin, które otrzymały dofinansowanie po pierwszej turze wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. O przynależności gminy do byłego województwa przesądzać będzie usytuowanie aktualnej siedziby władz danej gminy na obszarze byłego województwa.
Celem akcji jest propagowanie aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym Polski oraz chęć wyróżnienia społeczności lokalnej najbardziej aktywnej w każdym z 49 byłych województw.


Razem możemy więcej!


Wytyczne dla II tury bitwy o wozy: https://www.gov.pl/web/mswia/wytyczne-ii-tury

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność