Nowości

KINO SAMOCHODOWE STALOWA WOLA JUŻ 6 CZERWCA

Już 6 czerwca 2020 r.

Kino Samochodowe rusza w trasę po Polsce po raz pierwszy! Fundacja Klub Młodych Liderów, która jest organizatorem tegorocznej trasy, odwiedzi kilkadziesiąt miast, w tym Stalową Wolę. Takie rozwiązane pozwoli spędzić owocnie czas, dostarczając mieszkańcom rozrywki, a także gwarantując bezpieczeństwo.

Fundacja Klub Młodych Liderów to organizacja, która specjalizuje się w tworzeniu imprez plenerowych na tysiące osób. Corocznie kształci młode osoby, które poprzez projekty społeczne wypływają na pozytywną zmianę otoczenia. Ich zadaniem jest tworzenie przyszłości w różnych dziedzinach, w tym rozrywki i wydarzeń.

 

Trasa filmowa będzie przełomowa, gdyż jak wiemy najbliższe miesiące będą wyglądały inaczej niż zwykle, a wszystkie imprezy musiały zostać odwołane. Właśnie dlatego narodził się pomysł Kina Samochodowego, które będzie wydarzeniem nietypowym, bezpiecznym i choć na chwilę pozwoli oderwać się od rzeczywistości. Obserwując ogromne zainteresowanie tego typu kinem w innych krajach, a także mając wcześniej doświadczenie w organizacji kina plenerowego, Młodzi Liderzy od razu postanowili zabrać się do pracy nad trasą. W Stalowej Woli Kino Samochodowe pojawi się 6 czerwca 2020 roku, a planowany start o godzinie 21.00!

 

Jak to będzie wyglądać? Kino zostanie zorganizowane na dużych parkingach, które będą w stanie pomieścić ponad 100 aut. Na ekranie o powierzchni 100 m2 wyświetlony zostanie film, który uprzednio wybiorą mieszkańcy w głosowaniu na Facebooku. Dźwięk będzie przesyłany falami radiowymi, prosto do samochodów. Dzięki takim rozwiązaniom, uczestnicy będą dobrze widzieć ekran oraz doskonale odbierać dźwięk. Całość wydarzenia przybierze charakter niczym z amerykańskiego filmu! Dodatkowo przewidziane są atrakcje i konkursy internetowe. Koszt biletu to 30 zł od jednego samochodu. W razie dużego zainteresowania kinem, odbędzie się więcej niż jeden seans!

 

Sprawdź to!

https://www.klubmlodychliderow.pl/kino-samochodowe/

https://www.facebook.com/kinosamochodowe2020/

https://www.facebook.com/events/162508821812001/

Pełna lista wydarzeń: https://www.facebook.com/pg/kinosamochodowe2020/events/

Parking przy ul. Okulickiego już gotowy

Teren w centrum miasta przestał straszyć wyglądem. Już teraz przy ul. Okulickiego zaparkujemy na wyremontowanym parkingu, czy też przejdziemy po równym, świeżo wyłożonym kostką brukową chodniku.

– Inwestycja modernizacji tego terenu była ważna z punktu widzenia przedsiębiorców prowadzących tam działalność, jak i mieszkańców, którzy tłumnie je użytkują. Zarówno parking, jak i chodnik oraz uliczka były już bardzo zniszczone. Potrzebę remontu zgłaszali właściciele lokali oraz sami mieszkańcy podczas spotkań osiedlowych i bezpośrednio do mnie – mówi Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Pierwszy etap modernizacji terenu przy ul. Okulickiego został wykonany jeszcze ubiegłej jesieni. W jego ramach poprawiony został chodnik wzdłuż ulicy, od ul. KEN do ronda przy Hali Targowej. Zamiast niebezpiecznych dziur, znajduje się tam teraz równo wyłożona kostka brukowa.

Drugą częścią zadania był remont parkingu znajdującego się między pawilonami przy ul. Okulickiego. Dotychczasowa nakładka z płyt, które nie odprowadzały wody została zmieniona na nawierzchnię z ażurowych elementów, które pomogą w zagospodarowaniu deszczówki. Wymieniona jest także część warstwy ziemnej.

Ponadto swój wygląd poprawiła także uliczka łącząca ul. Okulickiego od zjazdu z wiaduktu do wjazdu pod wiadukt. Nowa nakładka asfaltowa ułatwi i poprawi komfort poruszania się w tamtym obszarze. W tym roku planowana jest także w tamtej części miasta wymiana słupów oświetleniowych.

 

/Stalowawola.pl

Inwestycje mieszkaniowe tematem kolejnego Forum Rozwoju Lokalnego

Przed nami kolejna odsłona Forum Rozwoju Lokalnego – otwarte seminaria i warsztaty dla miast. Już 4 i 5 czerwca zapraszamy na spotkanie dotyczące INWESTYCJI MIESZKANIOWYCH.

Będziemy rozmawiać m.in. o tym:

▪ Jak dzięki inwestycjom mieszkaniowym rozruszać lokalną gospodarkę?

▪ Jak powinna wyglądać nowoczesna gospodarka mieszkaniowa w małym lub średnim mieście?

▪ Przyjrzymy się również przykładom z miast, w których podjęto się realizacji tego typu projektów: Miasto Kamienna GóraRybnik.eu – Miasto RybnikGmina KępiceDzień dobry w Kępnie.

Związek Miast Polskich przeprowadzi również debatę oksfordzką nt. znaczenia mieszkalnictwa małych i średnich miastach po epidemii COVID-19.

Seminarium i warsztaty odbywają się w pełni w trybie online, a udział jest bezpłatny
Zapraszamy też na transmisję online.

Link do transmisji: https://www.facebook.com/ZwiazekMiastPolskich/posts/1410026535855660

„Mieszkalnictwo istotnym czynnikiem rozwoju lokalnego”
4-5 czerwca, 2020, 

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność