Nowości

Ostatnie pożegnanie

W wieku 83 lat odszedł były prezydent Stalowej Woli Edward Stendiuch. Edward Stendiuch na funkcję najpierw wiceprezydenta miasta został powołany w 1982 roku. W 1986 roku objął stanowisko prezydenta miasta i pełnił je do września 1990 roku.

Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się dnia 22.05.2020 r. o godz. 12.00 w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli.

 

/Stalowawola.pl

SZPITAL OTRZYMAŁ NOWY RESPIRATOR

Gmina Stalowa Wola sfinansowała zakup nowoczesnego respiratora dla Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. Sprzęt trafi na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

- To najlepszy dowód na to, jak dobrze funkcjonuje współpraca na linii powiat – miasto. To nie pierwszy raz, gdy gmina Stalowa Wola na czele z prezydentem Lucjuszem Nadbereżnym wspiera stalowowolski Szpital Powiatowy, zwłaszcza w ostatnim, trudnym czasie związanym z pandemią koronawirusa. Doceniamy to wsparcie i bardzo za nie dziękujemy – mówił starosta stalowowolski podczas konferencji prasowej, zorganizowanej 19 maja w stalowowolskim szpitalu.

Zakupiony przez miasto za kwotę 89 tys. zł respirator, to sprzęt wysokiej klasy. – To urządzenie z górnej półki, model Elisa 600 firmy Löwenstein. Znakomicie sprawdza się w trudnych sytuacjach, gdy dochodzi do niewydolności oddechowej pacjenta. O klasie tego respiratora niech świadczy to, że rząd niemiecki zamówił 6 tysięcy sztuk dokładnie tego modelu. W naszym szpitalu mamy już 6 takich urządzeń, to jest siódme. Wszystkie będą funkcjonowały jeszcze przez wiele lat, mam nadzieję, że już niedługo – w ramach nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, na realizację której to inwestycji bardzo czekamy – mówił podczas konferencji Aleksander Zieliński, lekarz kierujący oddziałem OAiIT.

Obecny na konferencji prezydent Lucjusz Nadbereżny podkreślił, że oficjalne przekazanie respiratora jest doskonałą okazją do złożenia przez stalowowolski samorząd podziękowań pracownikom lecznicy za ich oddaną pracę w trudnym czasie pandemii.

– Mam nadzieję, że najtrudniejsze momenty mamy już za sobą. Od początku jednak podkreślaliśmy, że nasi medycy muszą być wspierani profesjonalnymi narzędziami, dlatego miasto Stalowa Wola oprócz bezpośredniego wsparcia finansowego oraz dostarczania szpitalowi środków ochrony osobistej, postanowiło kupić sprzęt, który będzie potrzebny nie tylko w obliczu epidemii, ale i w przyszłości. W tym miejscu deklaruję również dalsze wspieranie stalowowolskiego szpitala, tak, aby mieszkańcy Stalowej Woli mieli zapewnioną jak najlepszą opiekę w momencie zagrożenia zdrowia lub życia – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

/Stalowowolski.pl

OBYWATELSKIE UJĘCIE PIJANEGO KIEROWCY

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego dzięki wzorowej reakcji obywatelskiej. 63-latek kierujący toyotą miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

Wczoraj przed godz. 18, dyżurny stalowowolskiej policji otrzymał informację, że na Al. Jana Pawła II doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Kierowca toyoty miał trudności z utrzymaniem właściwego toru jazdy, co wzbudziło podejrzenie u innego uczestnika ruchu drogowego. Świadek zawrócił swój samochód i udał się, za toyotą, która zatrzymała się na drodze osiedlowej. Mężczyzna podszedł do tego pojazdu i poprosił kierującego o oddane kluczyków, ten odmówił więc mu je odebrał, a następnie poprosił przechodnia o wezwanie patrolu policji.  

Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali wskazanego mężczyznę, którym okazał się 63-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Znacząco wzrosła świadomość społeczeństwa dotycząca zagrożeń, jakie niesie za sobą kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Widząc osobę, której zachowanie wskazuje, że może kierować pojazdem pod wpływem alkoholu, coraz częściej nie odwracamy głowy w drugą stronę udając, że nas to nie dotyczy, tylko reagujemy. Pamietajmy, jeżeli jesteśmy świadkiem takiego zachowania reagujmy – wystarczy powiadomić najbliższą jednostkę policji, policjanci sprawdzą każdy sygnał.

 

/KPP Stalowa Wola

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność